AndroidGryThe Walking Dead: No Man's Land

The Walking Dead: No Man's Land Android download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
Next Games
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
400 MB
System operacyjny:
Android
Liczba pobrań:
0

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Świetna grafika i animacja postaci.
  • Niezły dźwięk i wiele nawiązań do oryginalnego serialu.
  • Bardzo wiele zróżnicowanych misji i lokacji.
  • Rozwinięty system udoskonalania postaci, broni i bazy.
Minusy:
  • W późniejszych etapach wymaga mnóstwa czasu.
  • Sporadyczne problemy ze stabilnością.

The Walking Dead: No Man's Land to wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Google Android oraz Apple iOS, strategiczna gra turowa z elementami RPG, stanowiąca adaptację niezwykle popularnego na całym świecie serialu The Walking Dead. W Polsce serial ten znany jest pod tytułem Żywe Trupy. Gra została stworzona przez studio Next Games i jest dostępna w pełni za darmo.

 

Podobnie jak w serialu i komiksie, akcja gry The Walking Dead: No Man's Land przenosi nas do świata, w której cywilizację ludzką oraz samych ludzi zniszczył wybuch ogromnej epidemii. Większość istnień zamieniła się w tytułowe Żywe Trupy lub zwane potocznie „Szwędacze”, bohaterowie zaś starają się przetrwać szukając pożywienia, uzbrojenia i innych ocalałych. Na początku gry spotykamy samego Daryla Dixona, zaś postacie bohaterów mocno przypominają aktorów znanych z serialu. Nawet motyw muzyczny od razu przypomina czołówkę z ulubionych odcinków. 

 

Cała kampania została podzielona na epizody, te zaś na poszczególne wyzwania. Całość wygląda jak seria odcinków, dzięki czemu możemy się wczuć w rolę swoich bohaterów. Podczas gry możemy odwiedzić wiele ciekawych i zróżnicowanych lokacji, zaś same zadania się ciekawe i niespotykane. Pod względem rozgrywki, mamy do czynienia z klasyczną strategią turową, podczas której kierujemy niewielkim oddziałem ludzi – zazwyczaj 2- lub 3-osobowym - walczących z hordami wygłodniałych zombie. 

 

Z pozoru proste zadanie może przerodzić się w koszmar, gdy liczba zombiaków zwiększy się. Wtedy szwędacze z łatwością otoczą gracza, który zostanie ciężko ranny lub zginie. Kluczową rolę odgrywa kontrolowanie tłumów żywych trupów i unikanie konfrontacji ze zbyt liczną grupą przeciwników. A co z grą po zakończeniu misji? Pomiędzy zadaniami zajmujemy się naszą bazą, tj. jej rozbudową, udoskonalaniem, zarządzaniem itp. Musimy konstruować nowe budynki, gromadzić zapasy szkolić ocalałych, udoskonalać broń itp. 

 

Decyzje podjęte w tym trybie mają bezpośrednie przełożenie na skład i wyposażenie ekip, które następnie zabieramy na misje. W The Walking Dead: No Man's Land nie ma szczęśliwych zakończeń. Śmierć bohatera jest ostateczna, zaś niepełna drużyna musi zostać uzupełniona nowym ocalałym. Bardzo często będziemy musieli podjąć decyzję o ucieczce, a to wiąże się z zostawieniem jednego z bohaterów za sobą – skutkiem może być poważne zranienie lub śmierć. 

 

Każdego z bohaterów możemy szkolić i wyposażać w broń. Istnieją również grupy ocalałych np. myśliwi, strzelcy, komandosi, skauci itp. Każda z grup posiada unikalne umiejętności. Skauci świetnie radzą sobie z mocnymi przeciwnikami, ale walczą w krótkim dystansie i mogą zostać szybko zranieni, gdy wpadną w większą grupę umarlaków. Myśliwi potrafią zastrzelić kilku przeciwników jednocześnie, ale hałas przyciąga większą grupę zombie. Czasami receptą na wykonanie misji jest dobranie odpowiedniej grupy bohaterów o różnych umiejętnościach.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0