IphoneGryBejeweled Blitz

Bejeweled Blitz Iphone download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Logiczne
Producent:
PopCap
Licencja:
Free to Play
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
42.4 MB
System operacyjny:
Iphone
Liczba pobrań:
498

Nasza ocena:

Lukasz
5
Plusy:
  • wciągająca zabawa
  • kolorowa grafika
  • proste zasady rozgrywki
Minusy:
  • brak

Bejeweled Blitz to jedna z najpopularniejszych gier logicznych na urządzenia mobilne. Jej poprzednie odsłony zapoczątkowały modę na układanie klocków, co w konsekwencji doprowadziło do wypuszczenia sporej liczby podobnych tytułów. Zasady rozgrywki są proste: naszym celem jest ułożenie w linii prostej (pionowo lub poziomo) trzech lub więcej diamentów tego samego koloru. W momencie zlikwidowania tych samych wzorów, z góry ekranu spadają na plansze kolejne w sposób losowy. Naszym największym przeciwnikiem jest czas, mamy tylko minutę na zdobycie jak największej ilości punktów, które następnie zostają zapisane w światowym rankingu – właśnie ten element rywalizacji sprawia, że gra osiągnęła tak dużą popularność.

 

Samo układanie diamentów nie zagwarantuje wysokiego miejsca w rankingu. Możemy jednak wykupić dodatkowe umiejętności za określoną ilość monet, które zdobywamy po każdej partii. Warto wymienić m.in. momentalne unicestwienie na planszy wszystkich diamentów tego samego koloru, obrócenie planszy w razie problemów z dopasowaniem a także aktywowanie specjalnych diamentów, potrafiących wybuchać niszcząc sąsiadujące. Bejeweled Blitz jest zintegrowany z serwisem Facebook, dzięki czemu możemy przenosić swoje konto i rankingi punktowe z iPhone'a i odwrotnie. Tutaj też możemy zapraszać do gry znajomych czy pochwalić się nowym rekordem.

 

Ciekawostką jest tzw. Daily Spin. Każdego dnia możemy uruchomić ruletkę, która losuje określone symbole diamentów. Maksymalną nagrodą jest milion monet, za które możemy dokupić umiejętności pozwalające na zdobycie większej ilości punktów. Osoby nie mające wcześniej styczności z podobnymi grami mogą również skorzystać z interaktywnego samouczka. W najnowszej wersji usunięto błąd, w wyniku którego użytkownikom iPhone'a sporadycznie resetował się ranking punktowy.

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0