IphoneGryFINAL FANTASY IV

FINAL FANTASY IV Iphone download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Pozostałe
Producent:
SQUARE ENIX
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
433 MB
System operacyjny:
Iphone
Liczba pobrań:
433

Nasza ocena:

Lukasz
4
Plusy:
  • ciekawa kampania fabularna
  • odświeżona grafika względem pierwowzoru
  • duża różnorodność misji
Minusy:
  • brak polskiej wersji językowej

FINAL FANTASY IV w wersji dla iPhone'a to remake klasycznej części Final Fantasy IV, która pierwotnie pojawiła się w 1991 roku na 16-bitową konsolę SNES, a następnie po latach wypuszczono remake na przenośne konsole Nintendo DS oraz PSP. Omawiana tu wersja posiada wszystkie elementy obecne w wersji DS, a ponadto została wzbogacona o nowe sterowanie dotykowe. Jest to kolejna część popularnej serii japońskich RPG, które charakteruzują się tym, że każdy nowy tytuł (z kilkoma wyjątkami) posiada całkowicie nową fabułę, postaci i świat, niezwiązany z poprzednimi częściami.

FINAL FANTASY IV w przeciwieństwie do oryginału otrzymał w pełni trójwymiarowe środowisko, bardziej rozbudowaną fabułę i większy świat do eksploracji. Wcielamy się w postać Mrocznego Rycerza imieniem Cecil, którego zadanie w początkowej fazie gry polega na wykradnięciu tajemniczego klejnotu. Okazuje się jednak, że wcześniejsze próby kończyły się śmiercią niewinnych ludzi. Bohater będąc już prawie u celu zadania zmienia zdanie, co w rezultacie kończy się zdradą jego ludzi, a on sam wkrótce zmienia profesję na Paladyna i postanawia pomagać potrzebującym. To jednak dopiero początek przygody, bowiem na graczy czeka rozbudowana historia, tajemnicze podziemne królestwo krasnoludów, a nawet wyprawy na inne planety.

FINAL FANTASY IV oferuje turowy system rozgrywki, zaś do naszej dyspozycji oddano łącznie 5 grywalnych postaci. Każda posiada swoją odrębną historię i powody dla których dołączyła do Cecila. Co istotne to fakt, że bohaterowie posiadają odmienne profesje (ataki fizyczne, magiczne, leczenie, nadawanie negatywnych statusów przeciwnikom), które rozwijamy o nowe umiejętności wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów doświadczenia. Po drodze odwiedzać będziemy rozmaite wioski, miasta, czy ukryte lokacje. Dodatkowo możemy kupować i sprzedawać uzbrojenie i czary, a także wykonywać alternatywne zadania, powierzone przez napotkanych mieszkańców planety.

FINAL FANTASY IV dla iPhone otrzymała nowe funkcje względem pierwowzoru: przemodelowany voice acting, nowy system odkrywania map – początkowo nowe lokacje są całkowicie przyciemnione, dopiero ich odkrywanie ujawnia kolejne elementy mapy, możliwość słuchania ścieżki dźwiękowej z gry w dowolnym momencie, odświeżoną oprawę graficzną i w pełni trójwymiarowe modele postaci, dostosowano poziom trudności dla zwiększenia grywalności, możliwość zdobycia nowych achievementów, wsparcie usługi Game Center, kompatybilność z iPhone 5. Ponadto w najnowszej wersji zlikwidowano błąd związany z dźwiękiem, który sporadycznie doprowadzał do zawieszania się gry.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0