IphoneGryFINAL FANTASY TACTICS: THE WAR OF THE LIONS

FINAL FANTASY TACTICS: THE WAR OF THE LIONS Iphone download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
SQUARE ENIX
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
508 MB
System operacyjny:
Iphone
Liczba pobrań:
336

Nasza ocena:

Lukasz
5
Plusy:
  • genialny system walki
  • epicka i wielowątkowa fabuła
  • klimat i ogromna ilość misji pobocznych
Minusy:
  • brak polskiej wersji językowej

FINAL FANTASY TACTICS: THE WAR OF THE LIONS to odświeżona wersja najlepszego taktycznego rpg wydanego na PlayStation pod nazwą Final Fantasy Tactics. Wersja dla iPhone'a otrzymała wszystkie dodatki, jakie pojawiły się w przenośnej wersji gry dla PSP. Tytuł wyróżnia się epicką fabułą, rozbudowanymi relacjami pomiędzy bohaterami i jednym z najlepszych systemów walki jakie powstały na potrzeby tego rodzaju gier. Na uwagę zasługuje również ręcznie rysowana oprawa graficzna oraz niepowtarzalna ścieżka dźwiękowa znana z oryginalnej wersji.

Królestwo Ivalice przeżywa kryzys. Gdy na łożu śmierci widzimy naszego ojca, nic jeszcze nie wskazuje na to, że niebawem dojdzie do wojny, która podzieli braci. Wcielamy się w postać Ramzy Beoulve, najmłodszego z braci, rozpoczynającego przygodę w akademii wojskowej. Wkrótce okazuje się, że będziemy musieli wybrać spośród kilku stron konfliktu, co w rezultacie doprowadzi do podziału między przyjaciółmi i braćmi. Zadaniem gracza jest zjednoczyć królestwo i powstrzymać złowrogie siły, które pojawiły się w królestwie.

FINAL FANTASY TACTICS: THE WAR OF THE LIONS otrzymała kilka nowości w stosunku do oryginału. Dodano nowe wstawki filmowe w formie anime (japońska animacja), a także dwie klasy postaci: Onion Knight, którego zaletą jest walka z bliskiej odległości, a także Dark Knight (wcześniej niedostępny dla graczy choć obecny). Oprócz rozbudowanej fabuły i oprawy av, dużą rolę odgrywa turowy system walki.

Pomiędzy poszczególnymi misjami podróżujemy po mapie świata. Możemy zwiedzać kolejne lokacje fabularne, lub przejść do sklepu i rekrutować nowych żołnierzy. Wraz z pokonywaniem kolejnych przeciwników zyskujemy poziomy doświadczenia oraz dostęp do nowych klas postaci. Wśród tych ostatnich warto wymienić Black Mage (magia ofensywna), White Mage (magia lecząca), Warrior (wojownik posługujący się mieczem), Chemik nadający rozmaite statusy negatywne przeciwnikom, Thief (złodziej kradnący unikalne przedmioty) czy Summoner (umożliwia przyzywanie na planszę potężne bestie niszczące siły wroga).

Przed rozpoczęciem walki wybieramy miejsce na mapie w którym zaczyna nasz oddział, możemy im wcześniej wybrać określoną profesję (każda ma komplet unikalnych zdolności do odkrycia), zaś w trakcie walki ruchy podzielone są na tury. Areny prezentowane są z rzutu izometrycznego i dzięki wygodnym kamerom mamy całościowy podgląd na planszę. Możemy po niej chodzić, atakować, leczyć siebie i innych towarzyszy, a także zdobywać poukrywane w ziemi skarby. Na uwagę zasługuje ponadto przemodelowane sterowanie dotykowe pod kątem iPhone'a.

FINAL FANTASY TACTICS: THE WAR OF THE LIONS w najnowszej wersji zawiera: wsparcie usługi iCloud z możliwością zapisywania postępów gry w chmurze, ulepszoną grafikę dla ekranów w wysokiej rozdzielczości, poprawioną prędkość gry i usprawnioną animację ruchów.

Minimalne wymagania dla FINAL FANTASY TACTICS: THE WAR OF THE LIONS, to iPhone 3GS, iPod touch (3-ciej generacji lub nowsze) oraz system iOS 4.0. Wskazane jest użycie iPhone 4 lub iPod touch (4-ta generacja lub nowsze).

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0