IphoneGryFINAL FANTASY V

FINAL FANTASY V Iphone download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Pozostałe
Producent:
SQUARE ENIX
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
141 MB
System operacyjny:
Iphone
Liczba pobrań:
459

Nasza ocena:

Lukasz
4,5
Plusy:
  • rozbudowana kampania fabularna
  • długi czas rozgrywki
  • zaawansowany system rozwoju postaci
Minusy:
  • brak polskiej wersji językowej

FINAL FANTASY V w wersji dla iPhone'a, to odświeżona wersja piątej części Final Fantasy, pierwotnie wydanej na 16-bitową konsolę SNES. W stosunku do oryginału wyraźnej poprawie uległa oprawa audiowizualna, nowe zdjęcia postaci, a także zoptymalizowano poziom trudności, dostosowany zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych graczy. Tym razem do dyspozycji oddano nam 4-osobową drużynę w postaci Bartza, księżniczkę Lennę, tajemniczego Galufa oraz kapitana pirackiego statku imieniem Faris. Każdy z bohaterów ma swoją odrębną historię, która z czasem łączy wszystkie postaci w celu wykonania wspólnego zadania.

Przygoda w FINAL FANTASY V rozpoczyna się w momencie, gdy magiczne kryształy chroniące świat przestają funkcjonować. To z ich pomocą na świecie panował spokój i harmonia, dzięki sile czterech żywiołów obecnych w poszczególnych kryształach – ziemia, woda, ogień i wiatr. Zadaniem bohaterów będzie przywrócenie spokoju na planecie, z czym wiąże się bezustanna walka z nowymi przeciwnikami, odwiedzanie nowych miast, wiosek i innych tajemniczych miejsc, a także rozwój bohaterów.

Na uwagę zasługuje system walki, który był wzorem dla wydanego kilka lat później przeboju Final Fantasy Tactics. Choć walka toczy się w czasie rzeczywistym, z aktywnym paskiem turowym, to każda z postaci w danej chwili walczy, korzystając z jednej konkretnej klasy postaci oraz podklasy, pozwalającej do głównej dopasować umiejętności poboczne (np. wojownik z możliwością leczenia). Łącznie dostępnych jest aż 26 klas postaci, które możemy rozwijać wraz z postępem gry. Przy okazji awansować będziemy na kolejne levele, kupować lub zbierać nowy ekwipunek, mocniejsze czasy, a także wykonywać zadania poboczne na prośbę napotkanych po drodze postaci.

FINAL FANTASY V w wersji na iPhone'a otrzymał ponadto: nowe sterowanie dotykowe, opcjonalnego bossa o nazwie Enuo, odświeżoną ścieżkę dźwiękową, wsparcie dla usługi Game Center i możliwość zdobycia achievementów, poprawione modele postaci i lokacje, rozbudowaną fabułę gwarantującą zabawę na minimum kilkanaście godzin.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0