IphoneGryTetris Blitz

Tetris Blitz Iphone download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Logiczne
Producent:
Electronic Arts
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
46.3 MB
System operacyjny:
Iphone
Liczba pobrań:
412

Nasza ocena:

Lukasz
5
Plusy:
  • duża grywalność
  • ciekawe tryby rozgrywki
  • ładna oprawa graficzna
  • dostępna za darmo
Minusy:
  • brak

Tetris Blitz to jedna z najlepszych odmian kultowej gry Tetris, dostępna dla użytkowników iPhone'a. Podstawowe założenia rozgrywki nie uległy większym zmianom. W dalszym ciągu z góry planszy spadają losowo generowane klocki o różnych kształtach, które musimy tak układać, aby tworzyły one linie poziome, które automatycznie usuwają zalegające klocki. Zadaniem gracza jest nie dopuścić, aby plansza całkowicie wypełniała się spadającym figurami. Omawiana tu wersja otrzymała jednak kilka niedostępnych w podobnych tytułach funkcji.

Najważniejszą zmianą w Tetris Blitz jest podgląd miejsca, w które najlepiej umieścić spadający obecnie klocek. Jeśli uznamy, że miejsca podpowiedzi są mało wygodne, to możemy je manualnie zmienić. Dzięki tej funkcji wystarczy wybrać konkretne miejsce i wcisnąć palcem na ekranie iPhone'a, dzięki czemu oszczędzimy czas na precyzyjne wymierzenie miejsca – klocek automatycznie pojawi się tam, gdzie tego chcemy. Kolejnym dodatkiem są tzw. „martwe punkty” na planszy, znajdujące się pod spadającymi klockami. Ich funkcją jest utrudnienie nam oczyszczenia planszy, jednak kiedy uda nam się usunąć kilka linii jednocześnie (maksymalnie 4), wtedy punkty te zmieniają kolor i podobnie jaka resztę klocków, można je usunąć.

Kolejne zmiany to m.in. licznik czasu ustawiony na 2 minuty, bardzo ładna grafika, kilka rodzajów plansz, możliwość rywalizacji ze znajomymi, możliwość uczestniczenia w turniejach odbywających się każdego tygodnia, porównywanie rekordów punktowych z globalną tabelą wyników na Facebooku czy możliwość zdobywania power-upów (np. magnez, laser czy spowolnienie czasu).

Najnowsza wersja Tetris Blitz zawiera: nowe power-upy, nowy system achievementów, nowe wyzwania pozwalające zdobyć unikalne nagrody.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0