IphoneGryVirtua Tennis Challenge

Virtua Tennis Challenge Iphone download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Sportowe
Producent:
SEGA
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
303 MB
System operacyjny:
Iphone
Liczba pobrań:
496

Nasza ocena:

Lukasz
4
Plusy:
  • duża liczba trybów rozgrywki
  • starannie dopracowana grafika oraz fizyka
  • licencjonowani zawodnicy oraz boiska
Minusy:
  • brak polskiej wersji językowej

Virtua Tennis Challenge to najbardziej rozbudowana symulacja tenisa na urządzenia iPhone, jaka pojawiła się na rynku. Nawiązuje do gier z serii Virtua Tennis, wydanych na konsole Segi, PlayStation oraz PC, wprowadzając kilka interesujących zmian niedostępnych w podobnych tytułach. Do dyspozycji oddano 50 licencjonowanych nazwisk tenisistów z ligi ATP oraz WTA. Co istotne to fakt, że oprócz nazwisk wprowadzono unikalne zagrania czy zachowania znane z rzeczywistych kortów. Dla przykładu zobaczymy tutaj Nadala grającego lewą ręką lub specyficzną pozę Hewitta po wygraniu meczu. Co więcej, będziemy mogli rozegrać pojedynki na 18 zróżnicowanych stadionach, będącymi odpowiednikami rzeczywistych kortów – mamy tutaj zarówno korty trawiaste, twarde czy ziemne, zaś na każdym z nich czuć różnicę w odbijaniu piłki i prowadzeniu meczu. 

Virtua Tennis Challenge oferuje przede wszystkim rozbudowany tryb kariery, gdzie zaczynając od najniższego miejsca w rankingu światowym, będziemy dążyć do osiągnięcia perfekcji i awansu na pierwsze miejsce rankingu ATP lub WTA. Samo uczestnictwo w turniejach nie pomoże nam jednak w osiągnięciu sukcesu. Duży nacisk położono bowiem na tryb treningowy oraz możliwości rozwoju atrybutów zawodnika. Wśród wielu misji treningowych mamy m.in. trening serwowania, konieczność zbicia pojawiających się na korcie przeszkód po odbiciu czy omijanie nadlatujących przeszkód.

Po prawidłowym wykonaniu zadania nasz zawodnik awansuje na kolejny poziom, zaś od gracza zależeć będzie, jakie cechy udoskonalimy w pierwszej kolejności (np. serwowanie, forehand czy backhand). Należy tutaj zwracać uwagę na predyspozycje zawodników do określonych zagrań, gdyż nie zawsze opłaca się inwestowanie w pewne umiejętności. To jednak nie koniec, bowiem zarabiamy tutaj również pieniądze, które możemy wydać w wirtualnym sklepie na różnego rodzaju ciuchy, buty, lecz także lepsze rakiety do wykorzystania w meczach rankingowych. 

Virtua Tennis Challenge zapewnia również bardzo wygodne sterowanie dotykowe, bardzo szczegółową oprawę wizualną oraz efekty dźwiękowe znane z prawdziwych kortów (np. okrzyki tenisistów w trakcie odbijania trudnej piłki, brawa kibiców). Sam system rozgrywania spotkań został sprowadzony do minimum – serwowanie wykonujemy wyrzucając piłkę jednym przyciskiem i po zapełnieniu się paska mocy wciskamy ponownie. Z kolei samo uderzenie zostało podzielone na zwykłe odbicie, lob oraz ścięcie (tzw. Slice).

Dodatkowe cechy Virtua Tennis Challenge: możliwość rozgrywania zarówno pojedynków singlowych jak również w debla, duży wybór zawodników, kortów oraz opcji rozwoju gracza, duża ilość trybów zabawy – pojedynczy mecz, deblowy, kariera (pełny sezon), możliwość uczestniczenia w specjalnych wyzwaniach okolicznościowych, możliwość zabawy z innymi graczami w trybie multiplayer – do 4 graczy jednocześnie w pojedynku deblowym. Ponadto najnowsza wersja otrzymała wsparcie dla urządzeń iPhone 5.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0