IphoneGryWORMS

WORMS Iphone download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
Team17 Software Ltd
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
136 MB
System operacyjny:
Iphone
Liczba pobrań:
372

Nasza ocena:

Lukasz
4,5
Plusy:
  • wciągająca zabawa
  • duża liczba zróżnicowanych misji
Minusy:
  • brak polskiej wersji językowej

WORMS to wciągająca gra logiczna, opowiadająca o tytułowych Robakach. Doczekała się kilkunastu części na rozmaite platformy, zaś omawiany tu tytuł to odświeżona wersja pierwszej części, dostosowana do możliwości urządzeń iPhone. Gra zawiera wszystkie elementy znane z pierwowzoru wydanego m.in. na Amigę, a dodatkowo posiada przemodelowane sterowanie, poprawioną oprawę graficzną i dodatkowe bronie. Gracz otrzymuje do dyspozycji drużynę składającą się z Robaków, zaś naszym celem jest wyeliminowanie drużyny przeciwnika.

WORMS przedstawiony jest z perspektywy 2d, zaś turowy system pozwala na sterowanie w określonym momencie jedną postacią. W trakcie ruchu mamy wiele możliwości eksterminacji wrogiego Robala. Możemy użyć pięści, granatów, różnego rodzaju karabinów, a nawet dokonać nalotu powietrznego, eliminując wielu przeciwników. Należy jednak się spieszyć, bowiem tura trwa tylko kilkanaście sekund. Kiedy minie czas, to przeciwnik zaczyna kontrofensywę, dlatego wymagany jest dobry refleks i odpowiednie przemyślenie ataków. Istotną kwestią jest upływający czas. Kiedy dojdzie do końca, każdemu Robalowi zostaje tylko 1 punkt energii, zaś co turę podnosi się poziom wody pod areną. Warto dodać, że zetknięcie z wodą powoduje natychmiastową śmierć, nawet jeśli mieliśmy pełną energię.

Kluczowe cechy WORMS: duża grywalność, przemodelowane sterowanie, komiksowa grafika, duże poczucie humoru, dostęp do oryginalnych broni (Owca, Święte Granaty, Bomba Bananowa), 50 wyzwań z możliwością odblokowania ukrytych broni, 6 zróżnicowanych środowisk i automatycznie generowane plansze, możliwość personalizacji zespołu Robaków (nowe imiona, głosy, nagrobki), automatyczny zapis po wyjściu z aplikacji, możliwość wrzucenia własnej muzyki.

WORMS w wersji od 2.0 wzwyż otrzymał sporo nowości: tryb multiplayer za pośrednictwem Bluetooth do 4 graczy jednocześnie, achievementy do zdobycia, możliwość wysłania wyników i achievementów na Twittera lub Facebooka z poziomu gry, dostęp do listy posiadanej muzyki z poziomu gry, nowy tryb wyzwań o nazwie Body Count, możliwość oglądania najciekawszych powtórek (efektowne zgony Robali), dla użytkowników 3GS przygotowano ulepszone efekty wizualne, trójwymiarowe tła, poprawioną grafikę i nowe efekty wody, dzięki integracji z Plus+ można tworzyć listę znajomych i wrzucać swoje rekordy na globalną tablicę rekordów.

WORMS w najnowszej wersji otrzymał: 5 nowych rodzajów głosów (m.in. Special-Ops, Fighter Pilot, Sub Commander), nowy tryb Forts oraz Golden Donkey Level Skip (płatny, dostępny z poziomu aplikacji), integracja z Facebookiem – możliwość zapisu do Facebook Ticker.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0