NewsAndroid 8.0 Oreo – co nowego przyniesie?

Android 8.0 Oreo – co nowego przyniesie?

Kamil
0komentarzy

Pomijamy już fakt, że wielu użytkowników nadal posiada na swoich smartfonach system starszy niż Android 7.0 Nougat, ale Google nie chce czekać na nich oraz na ospałych producentów i prezentuje swoje najnowsze dziecko – Android 8.0 Oreo. Co przyniesie nowy system i czy jest na co czekać?

 

Zapewne niektórzy przestali czekać na nowe wersje systemu operacyjnego w swoim smartfonie, ale jeśli ktoś ma topowy model, który został wyprodukowany w tym lub zeszłym roku, z pewnością będzie mógł sprawdzić osobiście, jakie nowości niesie ze sobą kolejny słodki system Google’a. Czy czeka nas rewolucja? A może tylko drobne zmiany?

 

 

Ani jedno, ani drugie. Zmiany będą co prawda znaczące, ale na rewolucję nie ma co liczyć. W sumie trudno się dziwić Google, bo system w obecnej formie jest bardzo dobry i nie zmienia się czegoś, co jest chwalone. Gigant z Mountain View skupił się przede wszystkim na tym, co powinno zostać poprawione i na co użytkownicy najczęściej narzekali. Możemy więc liczyć na jeszcze szybsze działanie oraz sprawniejsze zarządzanie aplikacjami uruchomionymi w tle. Co to da?

 

Oprócz optymalizacji pamięci, przede wszystkim dłuższą pracę na baterii. System ma bowiem ograniczyć zużycie zasobów przez aplikacje, z których w danej chwili nie korzystamy. Na uwagę zasługuje również pomoc w wypełnianiu formularzy na różnego rodzaju stronach WWW i w aplikacjach. Ciekawostką jest także funkcja Picture-in-Picture, dzięki której jeden z dwóch używanych programów jest wyświetlany w formie małego ekranu w rogu urządzenia.

 

Usprawniono także powiadomienia (Notification Dots) i dodano nowe emotikony. Godnym uwagi ma być również tryb natychmiastowych programów, które uruchamiamy bezpośrednio z okna przeglądarki (bez potrzeby instalacji).

 

 

Jak to zwykle bywa, oprogramowanie najpierw trafi na smartfony Pixel i Pixel XL. Później dostaną je posiadacze modeli Nexus 5X i Nexus 6P, jak również Pixel C i Nexus Player. Reszta użytkowników smartfonów innych firm zapewne poczeka na nowy system kilka miesięcy. Albo i dłużej…

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0