NewsJak i czym otworzyć plik RMVB?

Jak i czym otworzyć plik RMVB?

Kamil
0komentarzy

Obecnie komputery to przede wszystkim maszyny multimedialne, które powinny odtwarzać praktycznie wszystko, co tylko rozkaże mu wymagający użytkownik. Niestety czasem zdarza się, że plik protestuje i nie chce się odtworzyć. Przykładem takiego opornego formatu może być RMVB. Sprawdźmy więc, jak i czym go otworzyć.

A czym w ogóle jest format RMVB? Otóż RMVB to tak naprawdę kontener multimedialny będący rozszerzoną wersją kontenera RealMedia (.rm) o możliwość przechowywania strumieni danych o zmiennej przepływności (VBR). Mówiąc w wielkim skrócie, w formacie RMVB można zmieścić film o bardzo podobnej jakości, jak w formacie AVI, ale całość będzie zajmowała o wiele mniej miejsca. Jakiś czas temu filmy zapisywane w tym formacie były idealną alternatywą dla posiadaczy urządzeń mobilnych, którzy dysponowali mniejszą powierzchnią dyskową i nie wymagali ponadprzeciętnej jakości obrazu i dźwięku. A czym otworzyć tego typu pliki?Ciekawym rozwiązaniem jest zestaw kodeków wraz z prostym odtwarzaczem Real Alternative. Całość umożliwia bezproblemowe korzystanie z plików typu RealAudio (.ra .rpm), RealMedia (.rm .ram .rmvb .rpx .smi .smil), RealText (.rt) oraz ReadPix (.rp) bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania typu RealOne lub RealPlayer. Co więcej w skład pakietu wchodzą także specjalne wtyczki dla przeglądarek internetowych umożliwiające odtwarzanie wymienionych wcześniej formatów w oknie przeglądarki.

Po instalacji pakietu wystarczy kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pliku z filmem zapisanym w formacie RMVB – odtwarzanie powinno rozpocząć się automatycznie w domyślnym programie. Możemy również skorzystać z metody przeciągnij-i-upuść.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0