NewsJak konwertować napisy do filmów?

Jak konwertować napisy do filmów?

Kamil
0komentarzy

Nie zawsze oglądanie ulubionego filmu lub serialu na komputerze ma sens, szczególnie, jeśli dysponujemy małym monitorem. Dopiero duży telewizor i odpowiedni zestaw głośników sprawia, że przyjemność oglądania jest o wiele większa. Niestety w takim przypadku problemem mogą być napisy, które na innym od komputera sprzęcie po prostu się nie wyświetlą. Jest jednak rozwiązanie tego problemu.

Wystarczy przekonwertować napisy zapisane w formacie TXT na obsługiwany przez większość urządzeń (telewizory, konsole, odtwarzacze DVD i Blu-ray itp.) format SRT. Niestety nie wystarczy przerobić takiego pliku w edytorze tekstowym – niezbędny jest do tego specjalny program.

To SRT Converter to prosty w obsłudze i bardzo przydatny, szczególnie kinomanom program do konwertowania napisów z różnych formatów do formatu SRT. Program To SRT Converter wyposażono w możliwość automatycznego przeszukiwania katalogów z multimediami, jak również funkcję wyszukiwania filmów oraz napisów. Narzędzie posiada funkcję wykrywania wartości FPS, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem prędkości wyświetlania napisów. A jak to działa?

Po pobraniu i rozpakowaniu programu wystarczy kliknąć na plik ZnetCS.ToSrtConverter.exe – program do działania nie wymaga rejestracji. Po kilku chwilach pojawi się okno programu, w którym klikamy na Ustawienia (kółko zębate), a tam pod oknem Ścieżka klikamy na Dodaj nową.Następnie na liście pojawi się pusta pozycja. Klikamy na przycisk z trzema kropkami na liście, a następnie wybieramy ścieżkę prowadzącą do katalogów z filmami, do któych potrzebujemy napisów w formacie SRT. Po chwili w głównym oknie programu pojawi się lista wszystkich filmów wraz z napisami w formacie TXT – wystarczy zaznaczyć pozycję z napisami w tym formacie, a następnie kliknąć na Rozpocznij konwersję (żółta strzałka).

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0