NewsJak odszukać zagubiony telefon z Androidem?

Jak odszukać zagubiony telefon z Androidem?

Kamil
1komentarzy

Niektórzy mają ogromne „szczęście” do gubienia drobnych przedmiotów, takich jak dokumenty, zegarek, klucze czy też telefon. Niestety jeśli w grę wchodzi kradzież, najlepszą reakcją jest zgłoszenie tego na policję, choć jest możliwość zlokalizowania swojego telefonu, jego blokadę lub nawet wykasowanie danych. Jak to zrobić?

Na samym początku warto zaznaczyć, że aby skorzystać z tej opcji, muszą być spełnione pewne warunki. Po pierwsze, musi być to telefon z Androidem zarejestrowany w sklepie Google Play – podczas konfiguracji telefonu wystarczy wpisać adres mail. Oprócz tego telefon musi być podłączony do sieci, aby wykonać np. kasowanie lub lokalizację telefonu. To również świetny sposób na odnalezienie zagubionego nawet w domu telefonu, gdyż możemy aktywować dzwonek, aby zlokalizować zagubiony sprzęt. Sprawdźmy więc, jak to zrobić.

W pierwszej kolejności przechodzimy do strony Google.pl, a następnie rozwijamy menu po prawej stronie i z listy wybieramy pozycję Play.Następnie w prawym górnym rogu klikamy na koło zębate i z niewielkiego menu kontekstowego wybieramy opcję Menedżer urządzeń Android.Po chwili pojawi się nowe okno (lub karta) z danymi dotyczącymi poszukiwanego urządzenia. Jeśli smartfon lub tablet jest podłączony do sieci, pojawi się jego lokalizacja lub data i godzina ostatniego logowania. Na tym ekranie możemy włączyć dźwięk urządzenia, zablokować je lub wymazać wszelkie zapisane w pamięci dane.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 1
  • dodał: Marek "Oprócz tego telefon musi być podłączony do sieci" oczywiście sieci Internet. Musimy mieć włączone przesyłanie pakietów lub być w zasięgu routera :)