NewsJak skuteczniej szukać informacji za pomocą przeglądarki Firefox?

Jak skuteczniej szukać informacji za pomocą przeglądarki Firefox?

Kamil
0komentarzy

Nie jest wielką tajemnicą, że Internet to ogromna skarbnica wiedzy. Przy odpowiednim treningu i doświadczeniu, można tam znaleźć informacje praktycznie na każdy temat. Co prawda niekiedy wyszukiwanie konkretnej informacji może trwać bardzo długo, ale za pomocą specjalnego dodatku do przeglądarki Mozilla Firefox.

 

W większości przypadków szukając konkretnych informacji w sieci, na przykład do pracy semestralnej lub referatu do szkoły musimy spędzić mnóstwo czasu na eliminacji złych pozycji, błędnych propozycji wyszukiwarki itp. Jeśli jednak chcemy zarówno oszczędzić czas, jak i doprecyzować wyniki wyszukiwania, powinniśmy zwrócić uwagę na ciekawy dodatek do przeglądarki Firefox o nazwie Hugo. Po instalacji dodatku integruje się on z przeglądarką i pozwala szybko i komfortowo wyszukiwać informacje na wielu zakładkach jednocześnie. Sprawdźmy więc, jak to działa.

 

W pierwszej kolejności należy oczywiście wyszukać i pobrać dodatek Hugo. W tym celu przechodzimy do menu Firefox, klikamy opcję „Dodatki”, a następnie przechodzimy do sekcji „Pobierz dodatki”. W prawym górnym okienku wyszukiwania wpisujemy nazwę dodatku i klikamy Enter. Po chwili na liście pojawi się wyszukiwany dodatek – klikamy na niego dwukrotnie, a następnie klikamy na opcję „Zainstaluj”. Dodatek zostanie pobrany i zainstalowany, zaś jego działanie zostanie aktywowane po ponownym uruchomieniu przeglądarki.

 

 

Po uruchomieniu dodatku i włączeniu wyszukiwania treści (skrót Ctrl+F) pojawi się specjalny pasek boczny, w którym możemy wpisać szukaną frazę. Aby wyszukać frazę we wszystkich zakładkach, klikamy wspomnianą już ikonkę rozszerzenia Hugo. Po chwili pojawi się lista wszystkich wystąpień wybranego słowa we wszystkich otwartych w danym momencie zakładkach. W zależności od liczby otwartych zakładek, ilości treści etc. skanowanie w poszukiwaniu wpisanego zagadnienia może potrwać od kilku sekund do nawet kilku minut.

 

 

Dodatek Hugo to świetne rozwiązanie dla osób, które próbują szukać konkretnego słowa lub zdania w wielu zakładkach jednocześnie. Zamiast wertować długich i zalanych tekstem stron w poszukiwaniu jednej definicji, wystarczy wpisać wybrane słowo, a następnie sprawdzić w którym miejscu w tekście i w której zakładce się ono znajduje. Co więcej, dodatek wyświetla całe zdanie (frazy przed i po słowie kluczowym), dzięki czemu możemy sprawdzić, czy szukana fraza bądź definicja pasuje do kontekstu opisu. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0