NewsJak w Androidzie wejść w kartę pamięci?

Jak w Androidzie wejść w kartę pamięci?

Krzysztof Król
0komentarzy

Te znacznie rozszerzają funkcjonalność, dając możliwość instalacji jeszcze większej liczby gier czy aplikacji, przechowywania dokumentów oraz multimediów. Jeśli nie wiecie jak wejść na kartę po zainstalowaniu jej w urządzeniu to polecamy przeczytać poniższy poradnik.

 

 

 

Najprostszym sposobem, aby dostać się do karty pamięci z poziomu smartfona lub tabletu to instalacja jednego z darmowych menadżerów plików. Spora część firm (Samsung, LG, HTC, itd) instaluje fabrycznie tego typu programy. W menu odnajdujemy odpowiednią aplikację (File Manager, Menadżer Plików, itd.) i uruchamiamy ją.

 

 

Zostajemy przeniesieni do widoku głównego programu, gdzie do wyboru mamy zazwyczaj dwie możliwości. Jedną z nich jest external_SD z ikonką karty pamięci. To właśnie jest zainstalowana przez nas karta micro SD. Klikamy w tę opcję. Po chwili na ekranie ukazuje się to, co aktualnie znajduje się w pamięci naszej karty. Pliki i katalogi, w zależności od możliwości posiadanego przez nas menadżera, możemy w dowolny sposób kopiować, usuwać lub przenosić.

 

  

 

Kolejną metodą dostania się na kartę micro SD jest podłączenie urządzenia z systemem Android do komputera poprzez kabel USB. Pamiętajmy jednak, aby najpierw w ustawieniach smartfona (Menu Główne > Ustawienia > Połączenie z PC) zaznaczyć odpowiednią opcję: 

 

 

Po podłączeniu smartfona bądź tabletu komputer powinien automatycznie zainstalować odpowiednie sterowniki (zazwyczaj trwa to kilkanaście sekund). Po tym czasie wystarczy, że wejdziemy w Mój Komputer, a tam obok ikonek dysków twardych i napędów pojawią się dwie nowe. Jedna z nich oznacza pamięć wewnętrzną urządzenia z systemem Android, druga zaś to przestrzeń na karcie micro SD.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0