NewsJak w Gmailu sprawdzić IP nadawcy?

Jak w Gmailu sprawdzić IP nadawcy?

Kamil
1komentarzy

Poczta elektroniczna to obecnie najpopularniejszy sposób komunikacji pomiędzy użytkownikami Internetu. Niestety jest to również narzędzie podstępu i próby wyłudzenia informacji. Jeśli otrzymujemy maile od nieznanych nadawców możemy sprawdzić ich adres IP. Jak to zrobić korzystając z poczty Gmail?

W pierwszej kolejności logujemy się do naszego konta Gmail, otwieramy wiadomość, której nadawcę chcemy sprawdzić (nie klikamy w żadne linki ani nie otwieramy żadnych załączników!), a następnie klikamy na małą strzałkę w dół przy opcji odpowiedzi po prawej stronie ekranu – otworzy się niewielkie menu kontekstowe, z którego wybieramy opcję „Pokaż oryginał”.Po chwili pojawi się nowe okno przeglądarki z mnóstwem informacji. Numer IP nadawcy znajduje się w nawiasie kwadratowym ( [198.00.xxx.xx]) w linii rozpoczynającej się od słowa „Received”. Aby znaleźć adres, możemy skorzystać z opcji wyszukiwania naciskając klawisze Ctrl+F i wpisując "Received".

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 1
  • dodał: pawel Wszystko fajnie, tylko że w nagłówku, który podejrzałem "Received: from" pojawia się cztery razy i i w każdym jest jakieś ip (każde inne).