NewsJak włączyć polskie znaki na klawiaturze?

Jak włączyć polskie znaki na klawiaturze?

Kamil
1komentarzy

Czasami zdarza się, że po kupnie nowego komputera lub instalacji systemu, podczas pisania brakuje polskich znaków diakrytycznych, a co za tym idzie nie możemy używać takich liter, jak ą, ę, ż, ź, ć, ó itp. Na szczęście nie jest to problem związany z awarią klawiatury czy systemu. Jak więc to naprawić?

Niekiedy problem ten może pojawić się nagle i niespodziewanie. Zazwyczaj jest to skutek przypadkowego naciśnięcia kombinacji klawiszy Alt+L lub Alt+Shift. W pierwszym przypadku wyłączamy skróty klawiszowe odpowiedzialne za litery z polskimi znakami (zamiast ą dostaniemy a, zamiast ę mamy e itp.), w drugim zaś całkowicie zmieniamy język klawiatury oraz opcje regionalne. Tak czy inaczej, początkujący użytkownicy uznają, że klawiatura „zwariowała”.

Aby przywrócić poprzedni, polski układ klawiszy wystarczy ponownie nacisnąć skrót Alt+Shift i sprawdzić, czy wszystko wróciło do normy. Jeśli mimo to problem nadal występuje, należy przejść do Menu Start, wybrać Panel sterowania, a następnie wybrać opcję Region i język.Następnie przechodzimy do zakładki Klawiatury i języki i klikamy na Zmień klawiatury. W nowym oknie w sekcji Język domyślny z listy wybieramy Polski (Polska) – Polski (programisty). Aby zatwierdzić zmiany klikamy na Zastosuj, a następnie na OK.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 1
  • dodał: Josumi Jak zmienic na litery polskie z liter: á, é, ©, æ, ø, ñ, ß