NewsJak zainstalować DirectX?

Jak zainstalować DirectX?

Kamil
0komentarzy

Aktywni gracze, którzy codziennie spędzają kilka godzin przy swojej ulubionej grze temat bibliotek DirectX znają na wskroś. Jeśli jednak ktoś jest początkującym graczem i chce zagrać w nową grę, pojęcie DirectX może być mu obce. Jak więc zainstalować DirectX, aby najnowsze gry uruchamiały się bez problemu?

Oczywiście płynność oraz jakość grafiki zależy w głównej mierze od parametrów komputera, ale najnowsze tytuły bez najnowszych bibliotek DirectX mogą nie działać właściwie. Swoją drogą Microsoft DirectX jest dołączony do systemu operacyjnego Windows i stanowi jego integralny składnik. Program DirectX można zaktualizować, stosując najnowszy dodatek Service Pack lub inne aktualizacje za pomocą usługi Windows Update. Najnowsze biblioteki możemy również pobrać z sieci, między innymi z naszego działu Biblioteki multimedialne i kodeki.

Zanim przejdziemy do instalacji warto sprawdzić, która wersja DirectX działa na konkretnym systemie operacyjnym.

DirectX 11.2 - Windows 8.1 Preview, Windows RT 8.1 Preview i Windows Server 2012 R2 Preview.

DirectX 11.1 - Windows 8, Windows RT i Windows Server 2012, Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 (SP1) i Windows Server 2008 R2 z dodatkiem SP1 wraz z zainstalowaną aktualizacją 2670838.

DirectX 11.0 - Windows 7 i Windows Server 2008 R2, Windows Vista z dodatkiem Service Pack 2 (SP2) i Windows Server 2008 z dodatkiem SP2 wraz z zainstalowaną aktualizacją 971644 lub 971512.

DirectX 10.1 - Windows Vista z dodatkiem SP1 lub nowsza wersja i Windows Server 2008 lub nowsza wersja.

DirectX 10.0 - Windows Vista.

DirectX 9.0C - Windows XP z dodatkiem SP2 lub nowsza wersja, Windows XP x64 Edition z dodatkiem SP1 lub nowsza wersja i Windows Server 2003 z dodatkiem SP1 lub nowsza wersja.

Aby zainstalować DirectX wystarczy go pobrać ze strony Microsoft lub naszego działu Biblioteki multimedialne i kodeki (np. DirectX 10). Po pobraniu klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pobranym pliku, a następnie wybieramy lokalizację, w której zostaną umieszczone wszystkie pliki. Po chwili w wybranej lokalizacji pojawią się wszystkie pliki – klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pliku DXSETUP.exe.Następnie wystarczy podążać etapami instalatora, zaś po instalacji ponownie uruchomić komputer.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0