OnlineAplikacjeBiblioNETka

BiblioNETka Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Społeczności
Producent:
Porta Capena Sp. z o.o.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
422

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Ogromna baza książek
  • Duża baza użytkowników
Minusy:
  • Archaiczny interfejs

BiblioNETka to portal społecznościowy, zrzeszający miłośników książek. To idealne miejsce dla czytelników, którzy chcą oceniać, polecać i odradzać konkretne publikacje. Serwis posiada ogromny katalog składający się z ponad 320 tysięcy książek, które zostały ocenione ponad 6 milionów razy. 

 

Użytkownicy nie tylko dokonują ocen książek, ale również mogą pisać recenzje i samodzielnie tworzyć bazę BiblioNETki dodając autorów i publikacje. Najlepsze recenzje są nagradzane wybranymi książkami z księgarni. 

 

Ważnym elementem serwisu jest funkcja polecania książek – po dodaniu kilkudziesięciu ocen (ok. 30 – 40), serwis zacznie dopasowywać książki, które mogą Ci się spodobać.

 

Podobnie jak w bibliotece, by wyszukać książkę lub autora może skorzystać z katalogu alfabetycznego, ale szybszym narzędziem będzie wyszukiwarka. Przeglądanie zasobów serwisu jest darmowe i nie wymaga założenia konta, ale żeby korzystać z funkcji polecania, oceniania i pisania recenzji, konieczne jest założenie darmowego konta. Pozwala to na integrację z innymi użytkownikami, tworzenie swojej wirtualnej półki, na której oznaczamy przeczytane przez nas pozycje.  

 

Ważnym aspektem działania serwisu BiblioNETka jest interakcja z innymi czytelnikami – każdy użytkownik może oznaczyć książki, które chce oddać, wymienić, albo te, których szuka. W ramach BiblioNETki działa również forum dyskusyjne, księgarnia oraz dział newsowy, w którym publikowane są informacje dotyczące nowych publikacji, reedycji i najlepszych tekstów, które pojawiają się w serwisie.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0