OnlineAplikacjeEKOdzieciaki

EKOdzieciaki Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Ministerstwo Środowiska
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
444

Nasza ocena:

Michał
3,5
Plusy:
  • Darmowa
  • Duża liczba materiałów
  • Szybkie działanie
Minusy:
  • Gier mogłoby być więcej

EKOdzieciaki to serwis Ministerstwa Środowiska stworzony w celu promowania ochrony przyrody przez dzieci. Portal składa się z materiałów multimedialnych: albumów, gier, quizów, komiksów i rebusów związanych z ekologią, zwierzętami, roślinami i ogólnie pojętą przyrodą.

 

W EKOdzieciaki można m.in. pokolorować kreskówkowe postacie wzorowane na zwierzętach, poznać ciekawostki z życia zwierząt, nauczyć się wierszyków i piosenek, czy ułożyć puzzle o tematyce ekologicznej. Oddzielną zakładką są EKOgry, czyli pakiet gier dla dzieci podzielony na dwie kategorie: Przedszkolaki 3-5 lat oraz Dzieci 6-9 lat. 

 

Dzięki grom dzieci poznają informacje o bursztynach, nauczą się oszczędzać wodę czy poznają gatunki zwierząt doskonale maskujące się w otoczeniu. EKOdzieciaki posiada również zakładkę dla rodziców, w którym znajdują się informacje o tym, jak dawać dobry przykład dzieciom podczas zakupów czy jak zorganizować zabawę w domu i na świeżym powietrzu. 

 

Serwis EKOdzieciaki został zrealizowany w jako część kampanii Małe czy duże przyda się naturze i jest dostępny całkowicie za darmo. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0