OnlineAplikacjeFlickr

Flickr Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Yahoo! Inc.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
329

Nasza ocena:

Michał
5
Plusy:
  • Ogromna przestrzeń dyskowa
  • Świetny, nowoczesny interfejs
Minusy:
  • Brak polskiej wersji interfejsu

Flickr to jeden z największych serwisów pozwalających na publikowanie, ocenianie i komentowanie zdjęć. Użytkownik może w prosty sposób przesyłać swoje dzieła, tworzyć galerie, albumy tematyczne i określać licencje: możliwe jest zastrzeżenie praw autorskich lub udostępnienie zdjęć na licencji Creative Commons. 

 

Przeglądanie zawartości serwisu nie wymaga rejestracji, jednak chcąc wysłać zdjęcia musimy założyć konto lub, jeśli jesteśmy użytkownikami serwisu Yahoo, zalogować się na Yahoo ID, bowiem serwis od 2005 roku należy do amerykańskiego giganta internetowego.

 

Zdjęcia udostępniane w Flickr możemy przeglądać w wygodnym, niemal pełnoekranowym widoku oraz wyszukiwarce, prezentującej miniaturki. Serwis automatycznie ładuje kolejne strony, co znacznie ułatwia przeglądanie. Fotografie mogą być wyszukiwane z uwzględnieniem słów kluczowych, daty przesłania czy licencji na jakiej je opublikowano. Dzięki systemowi tagów, wyszukiwarka jest bardzo sprawna. 

 

Dużą zaletą Flickr jest społeczność, która komentuje zdjęcia, dzieli się poradami fotograficznymi, ustawieniami aparatów i pozwala wykorzystywać swoje zdjęcia np. jako tapety. Użytkownicy tworzą grupy, mogą się wzajemnie obserwować, dodawać zdjęcia do ulubionych czy komentować. Wiele zdjęć posiada dokładne dane EXIF informujące o wykorzystanym aparacie, obiektywie oraz ustawieniach: ISO, przysłonie czy ogniskowej. 

 

Korzystanie z Flickr jest darmowe, serwis jest dostępny w angielskiej wersji językowej. Do dyspozycji oddano nam 1 TB miejsca na zdjęcia. Jeśli chcemy wspomóc serwis – możemy wykupić funkcję Ad Free, która usuwa reklamy za cenę 49,99 dolarów rocznie. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0