OnlineAplikacjeFlightRadar24

FlightRadar24 Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Mapy
Producent:
FlightRadar24
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
367

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Wygodny podgląd lotów
  • Atrakcyjna prezentacja
Minusy:
  • Brak polskiej wersji

FlightRadar24 to specjalistyczny serwis wykorzystujący dane mapowe Google, by pokazywać ruch lotniczy na świecie. Użytkownik może odnaleźć interesujący go lot i sprawdzić wszystkie jego parametry. Można śledzić konkretny lot lub obserwować niebo w charakterze globalnym, bo na mapie zaznaczone są wszystkie samoloty znajdujące się w powietrzu w oglądanym regionie.

 

Aplikacja na bieżąco aktualizuje miejsce, w którym jest samolot oraz parametry lotu - prędkość, godzinę wylotu, przylotu, stopień ukończenia kursu, typ i zdjęcie samolotu, jak również numer lotu. Użytkownik może sprawdzić lot swoich bliskich, albo zobaczyć jaki samolot przeleciał nad jego głową. Mapa jest w pełni interaktywna i wygodna w użyciu. Dostęp do informacji jest darmowy, a mapa Google dokładna - użytkownik może zmienić jej wygląd na tradycyjny, satelitarny lub stylizowany na radar. 

 

Dużą zaletą jest rzetelność danych - FlightRadar24 pobiera informacje dotyczące lotu z satelity, która zbiera je z samolotów dzięki technologii ADS-B, w którą wyposażono 75% maszyn latających w Europie. Oznacza to, że serwis nie jest w stanie pokazać przelotu helikopterów, maszyn wojskowych oraz starych samolotów takich jak Boeing 707, 717, 727, 737-200, 747-100 czy Antonov AN-124. 

 

FlightRadar24 pozwala na obserwowanie lotów bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania, specjalistycznych wtyczek czy dodatków. Całość obsługi można przeprowadzić w przeglądarce internetowej, ale twórcy serwisu przygotowali również aplikacje mobilne oraz program na Windows 8. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0