OnlineAplikacjeGOG

GOG Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Pozostałe
Producent:
CD Projekt
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
384

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Brak DRM-u
  • Duża oferta klasycznych gier
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej serwisu i gier

GOG to serwis znany jeszcze kilka lat temu pod nazwą Good Old Games, który został stworzony przez polską firmę – CD Projekt. Mimo rodzimych korzeni, usługa jest dostępna jedynie w języku angielskim. Wszystko za sprawą nastawienia na klienta pochodzącego z Zachodu. 

 

GOG udostępnia setki klasycznych gier komputerowych oraz produkcje niezależne. Serwis, od innych usług tego typu, wyróżnia się całkowitym brakiem DRM-u, czyli mechanizmów utrudniających kopiowanie i uruchamianie plików. GOG nie posiada wbudowanej aplikacji do odtwarzania gier, tak jak Steam czy Origin, ani systemu sprawdzającego legalność kopii. Po zakupie gry, możliwe jest pobranie pliku instalacyjnego, a w razie potrzeby, zarchiwizowanie go na dysku przenośnym, pendrive czy nagrać na płytę. 

 

Serwis starał się odnaleźć niszę na rynku gier wideo i od samego początku w swojej ofercie starał się mieć jak najwięcej gier retro przystosowanych do uruchomienia na współczesnych komputerach z nowoczesnymi systemami operacyjnymi. W katalogu znajdziemy dziesiątki gier z początku lat dziewięćdziesiątych, a nawet tytuły znacznie starsze. Poza tym, serwis ma coraz więcej świeżych tytułów indie oraz produkcje stworzone przez CD Projekt, z Wiedźminem na czele.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0