OnlineAplikacjeGfycat

Gfycat Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Gfycat
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
283

Nasza ocena:

Michał
5
Plusy:
  • Szybkość działania
  • Mały rozmiar plików
Minusy:
  • Brak

Gfycat to specjalisytyczny serwis hostingujący grafikę, stworzony w celu zmniejszenia rozmiarów plików typu GIF.

 

GIF-y to stary format plików graficznych pozwalających na prezentacje animowanych treści. Jest wykorzystywany m.in. do przechwytywania kilku sekund filmu. Niestety, tego typu pliki mają dość duży rozmiar. Dzięki Gfycat, objętość GIF-a można zmieniszyć. Serwis wykorzystuje technologię HTML5, by zamienić tradycyjną animację w plik HTML5. Oszczędność miejsca można sięgać nawet kilkunastu razy. Dla porównania: GIF o rozmiarze 4,6 MB, po zamianie na Gfycat ma ok. 280 kb. Właśnie dlatego Gfycat stał się jednym z najpopularniejszych narzędzie dla osób szukających platformy do prezentacji krótkich filmików i animowanych sekwencji. 

 

Dzięki Gfycat użytkownik może dokonywać modyfikacji: puszczać wideo od tyłu, spowolnić, spauzować czy analizować obraz klatkę po klatce. Użytkownicy nie są ograniczeni wielkością plik graficznego - na serwer moża wczytać nawet GIF o wielkości 25 MB.

 

Pliki zapisane na Gfycat posiadają wszelkie cechy GIF-a, a są przy tym mniejsze, co zwiększa prędkość wczytywania się plików, szczególnie w przypadku wolniejszych połączeń interentowych np. na smartfonach.

 

Gfycat jest darmowy i można z niego korzystać bez konieczności rejestracji. Serwis pozwala na udostępnianie odnośników do animacji na portalach społecznościcowych, wiadomościach czy osadzania na stronach. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0