OnlineAplikacjeGoogle Scholar

Google Scholar Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Pozostałe
Producent:
Google Inc.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
308

Nasza ocena:

Michał
3
Plusy:
  • Świetny mechanizm wyszukiwania
  • Spora specjalizacja
Minusy:
  • Brak aplikacji mobilnych

Google Scholar to specjalistyczna usługa wyszukiwania Google pozwalająca na wyszukiwanie tekstów naukowych. Serwis cechuje skupienie się jedynie na materiałach naukowych i duża liczba funkcji pomocniczych.

 

Dzięki Google Scholar możesz wyszukiwać artykuły naukowe, streszczenia, opisy bibliograficzne oraz teksty źródłowe. Usługa pozwala na sprawdzanie recenzji naukowych, książek. Baza wyszukiwarki została zbudowana z repozytoriów, materiałów akademicznych, wydawnictw naukowych, towarzystw naukowych czy ośrodków akademickich: uniwersytetów czy politechnik. Pozycja w wyszukiwarce zależy od liczby cytować i wartości naukowej utworów. Wyniki wyszukiwania można sortować po dacie wydania, wyszukiwać dzieła konkretnych autorów czy sprawdzać dzieła cytowane. Wyszukiwarka pokazuje w jakich publikacjach została wykorzystana wyszukany materiał. 

 

Wyszukiwarka posiada opcje zaawansowane, wzorowane na rozwiązaniach z Google Search. Możesz wpisać autor:nazwa autora by wyświetlić publikacje jednego autora. 

 

Znalezione prace można umieszczać w bibliotece, do której mamy łatwy dostęp. Użytkownicy mogą utworzyć alert, który zapewni wiadomość informującą o nowych publikacjach zgodnych z wybranym słowem kluczowym, gdy tylko te się pojawią. 

 

Google Scholar może być wykorzystywane przez naukowców, bibliotekarzy, studentów czy osoby pasjonujące się w jakiejś dziedzinie nauki by uzyskać dostęp do darmowych publikacji naukowych na określony temat.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0