OnlineAplikacjeKickstarter

Kickstarter Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Społeczności
Producent:
Kickstarter
Licencja:
Brak danych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
402

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Ogromna liczba ciekawych projektów
  • Duża popularność
Minusy:
  • Tylko dla osób znających angielski

Kickstarter to niezwykły serwis crowdfundingowy, za pomocą którego użytkownicy mogą pomagać w rozwoju różnego rodzaju projektów. W odróżnieniu od wielu aplikacji online, Kickstarter nie daje dostępu do ciekawych funkcjonalności ułatwiających edycję dokumentów czy przeglądanie internetu. Tym razem to użytkownik może pomóc w stworzeniu czegoś przydatnego lub po prostu – fajnego. 

 

Użytkownicy serwisu Kickstarter mogą pomóc w sfinansowaniu projektu, którego założenia zostały opisane w serwisie. Każdy projekt jest dokładnie opisany: posiada materiały wideo, wyjaśnienie zastosowania i zasady działania. Użytkownik dodający swój pomysł może ustalić kwotę, która pozwoli na zrealizowanie celu oraz informuje, kiedy można spodziewać się premiery. Zbiórka trwa ok. miesiąca, jeśli się nie powiedzie – pieniądze wracają do darczyńców. Serwis działa w angielskiej wersji językowej. Opisy projektów są również prezentowane w tym języku, więc uczestniczenie w społeczności wymaga dobrej znajomości języka Szekspira.

 

Użytkownicy serwisu Kickstarter nie są jedynie darczyńcami, ale również dzięki swoim dotacjom mogą coś zyskać. Autor projektu ustala progi kwotowe, które uprawniają do określonego prezentu. Przy małych opłatach mogą to być kubki, koszulki, a przy wyższych – gotowy produkt, który wspieramy, czy niezwykłe prezenty takie jak zaproszenie do siedziby twórców lub uczestniczenie w uroczystej kolacji.

 

W Kickstarterze finansowane są projekty gadżetów elektronicznych, gry planszowe, komputerowe, konsolowe, płyty, sesje fotograficzne czy wydania komiksów. Popularność serwisu jest ogromna, o czym świadczy fakt, że przez serwis przepłynęło ponad miliard dolarów, pozwalając na sfinansowanie tysięcy projektów. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0