OnlineAplikacjeLast.fm

Last.fm Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Społeczności
Producent:
Last.fm Ltd
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
428

Nasza ocena:

Michał
3
Plusy:
  • Sprawnie działający scrobbler
  • Funkcja społecznościowa
  • Odtwarzacz muzyczny

Last.fm to portal społecznościowy ściśle związany z muzyką. Aplikacja pozwala na słuchanie muzyki online  w oknie przeglądarki oraz prowadzenie statystyk dotyczących odsłuchanych utworów w programach komputerowych i na smartfonach.

 

Za sprawą odtwarzacza Last.fm możliwe jest słuchanie muzyki konkretnego wykonawcy, wybranie gatunku, jak również – stworzenie własnej biblioteki muzycznej. W zależności od tego, czego słuchałeś, odtwarzacz będzie sam sugerował Ci zespoły, które znasz lub są podobne. 

 

Poza tym, Last.fm to portal społecznościowy, w którym można spotkać osoby słuchające podobnej muzyki czy wybierające się na ten sam koncert: możliwe jest łączenie się w grupy, dołączanie do wydarzeń, pisanie do siebie prywatnych wiadomości i udzielanie się na shoutboksie użytkownika. Serwis prowadzi rankingi, dzięki którym możemy odkrywać nową muzykę, która jest obecnie na topie.

 

Bardzo ważnym elementem składowym usługi jest scrobbler – to niewielka aplikacja, która zawiera wtyczki do najpopularniejszych komputerowych odtwarzaczy muzycznych takich jak Winamp, Foobar czy Windows Media Player. Po instalacji tego dodatku, Last.fm będzie zbierał informacje o muzyce, jaką słuchamy. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, jakiej muzyki słuchamy najczęściej (ostatni dzień, tydzień, miesiąc czy rok), ile godzin poświęcamy na muzykę, jaki gatunek muzyki jest najpopularniejszy. Informacje zebrane przez scrobbler pozwalają na sugerowanie innych wykonawców przez Last.fm.

 

Serwis jest dostępny za darmo, jednak możliwe jest wykupienie subskrypcji, która usuwa reklamy oraz daje możliwość dostępu do funkcji, które nie zostały jeszcze wdrożone dla wszystkich użytkowników. Koszt takiego abonamentu to 3 dolary miesięcznie.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0