OnlineAplikacjeMapQuest

MapQuest Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Mapy
Producent:
MapQuest
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
349

Nasza ocena:

Michał
3
Plusy:
  • Darmowa mapa
  • Baza POI
  • Pełna mapa Polski
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej

MapQuest to serwis mapowy, zawierających dokładne odwzorowaną mapę drogową Polski i innych państw. Usługa pozwala na dostęp do tradycyjnych, kartograficznych map oraz zdjęć satelitarnych. W wygodny sposób zawarto wyszukiwarkę punktów POI - w pasku narzędziowym znajdują się odnośniki pozwalające wyświetlić hotele, motele, restauracje, bary, sklepy, lotniska, dworce czy obiekty kulturalne i zabytki w oglądanej okolicy.

 

Po mapie możemy się swobodne poruszać stosując narzędzia nawigacyjne w prawym rogu mapy lub za pomocą myszki. Wytyczając trasę z punktu A do B, możemy ją łatwo zmienić przesuwając myszką pinezkę do miejsca, który nas interesuje. Serwis generuje wskazówki dojazdowe z oznaczeniami dróg i daje możliwość zarezerwowania pobytu w hotelu, biletów lotniczych, jak również przekalkulowania kosztów paliwa. Wskazówki dojazdów można wydrukować bezpośrednio z mapy, w wygodnej, tekstowej formie wraz z podglądem całej trasy lub przesłać do urządzeń nawigacyjnych marki Garmin (wymagany jest Garmin Communicator Plugin), Facebooka, e-maila, na telefon lub pocztą e-mail. 

 

Użytkownik może sprawdzić czy interesująca go trasa jest zakorkowana dzięki funkcji Live Traffic. Serwis korzysta z danych mapowych OpenStreetMap.

 

Mimo, że MapQuest posiada pełne dane mapowe dla Polski, w tym bogatą bazę punktów POI, nie jest w pełni przystosowany do polskiego użytkownika. Interfejs jest dostępny jedynie w angielskiej wersji językowej, a funkcja obliczania spalania jest przystosowana do amerykańskiego system MPG, zamiast to europejskiego sposobu (l/100 km).

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0