OnlineAplikacjeNinateka

Ninateka Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Narodowy Instytut Audiowizualny
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
460

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Większość materiałów jest bezpłatna
  • Niedostępne nigdzie indziej produkcje
  • Koncerty
Minusy:
  • Oferta najstarszych materiałów mogłaby być większa

Ninateka to bogaty zbiór materiałów, które w dużej mierze nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis należy do Narodowego Instytutu Audiowizualnego, który w swoich zbiorach ma ogromne ilość spektakli teatralnych, słuchowisk, oper, filmów dokumentalnych i fabularnych. Wiele materiałów jest przeznaczonych dla wytrawnego widza, który docenia sztukę i jest wrażliwy na kulturę wyższą.

 

W ofercie nie brakuje jednak animacji, bajek, filmów dokumentalnych podejmujących temat muzyki rockowej, punkowej, sportu, historii czy filmu. W katalogu znajdziemy zarówno materiału wideo, jak i audio: poezję czytaną, prozę, słuchowiska. Nie brakuje produkcji niszowych, tworzonych przez studentów szkół filmowych. Niektóre materiały są dostępne z transkrypcją lub tłumaczeniem migowym. Nieocenioną zaletą dla miłośników historii są filmy przedwojenne oraz materiały wyprodukowane w epoce PRL-u. 

 

Większość materiałów dostępnych w Ninatece jest bezpłatna. Na ponad 3,2 tysiące materiałów obecnych w serwisie w chwili pisania tego tekstu, płatnych było 97. Dostęp do nich wymaga uiszczenia opłaty od 3,69 zł za pojedynczy dostęp. Możliwe jest wykupienie karnetu na wszystkie płatne materiały - na 30 dni to koszt 30 zł, natomiast dostęp na tydzień kosztuje 15 zł.  Warto przy tym wspomnieć, że serwis nie wyświetla reklam, ma przejrzysty, intuicyjny interfejs i pozwala na łatwe dostosowanie jakości materiału do łącza internetowego. Filmy są dostępne w jakości od 288p do jakości HD, 720p.

 

Ninateka to doskonałe miejsce dla osób, które chcą zapoznać się z kulturą niezależną, materiałami historycznymi oraz zarchiwizowanymi spektaklami teatralnymi. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0