OnlineAplikacjeOpenStreetMap

OpenStreetMap Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Mapy
Producent:
OpenStreetMap
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
382

Nasza ocena:

Michał
3,5
Plusy:
  • Darmowa
  • Pełna funkcjonalność dla wszystkich państw
  • Polska wersja językowa
Minusy:
  • Nie wszystkie funkcje są dostępne z poziomu strony głównej

OpenStreetMap to nietypowa, bo otwarta, tworzona przez użytkowników mapa, powstająca na licencji  open source od 2004 roku.

 

Mapy są dostępny w pięciu typach (podstawowa, mapa rowerowa, transport publicznym, MapQuest, Pomoc humanitarna), które można zmieniać w zależności od potrzeb. Możemy sprawdzić ukształtowanie terenu, układ drogi, czy przygotować pieszą lub rowerową wycieczkę. Dane mapowe są na bieżąco aktualizowane i zawierają nie tylko wszystkie miasta, miasteczka i wioski, ale również kody pocztowe, nazwy ulic i dzielnic. Użytkownik może wyznaczać trasy przejazdu. Na plus można zaliczyć prosty, nowocześnie zaprojektowany interfejs.

 

Serwis jest dostępny w ponad 50 językach, w tym po polsku i działa bez problemów z najpopularniejszymi przeglądarkami, nawet nieaktualizowanymi od wielu lat. 

 

W odróżnieniu od wielu serwisów mapowych, pełna funkcjonalność dodatkowa jest dostępna na terenie całego świata. Warto odnotować fakt, że OpenStreetMap jest wykorzystywany w wielu platformach mobilnych oraz w niektórych programach nawigacyjnych na smartfony, jako podstawowe narzędzie mapowe, co świadczy o wysokiej jakości produktu. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0