OnlineAplikacjeScribd

Scribd Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Scribd
Licencja:
Free to Play
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
428

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Ogromna baza dokumentów
  • Wygodny interfejs
  • Aplikacje mobilne
Minusy:
  • Serwis nie jest w całości dostępny po polsku
  • Brak aplikacji mobilnej na Windows Phone

Scribd to największa baza plików tekstowych, które można za darmo publikować w serwisie. Baza składa się z ponad 40 milionów plików, a co miesiąc usługa jest odwiedzana przez 90 milionów osób. 

 

Scribd przyjmuje wszystkie rodzaje treści tekstowych: artykuły, listy, materiały naukowe, szkolne, arkusze kalkulacyjne, dane laboratoryjne, prezentacje, książki, poradniki, przepisy, poezję, magazyny, infografiki czy formularze biznesowe. Serwis wymaga tylko posiadania praw autorskich do dzieła, który przesyłamy.

 

Dużą zaletą jest łatwe przesyłanie plików – możemy to wykonać metodą przeciągnij i upuść, wybierając z eksploratora systemowego lub przez import z usług oferujących przestrzeń dyskową w chmurze – Dropboksa, Google Drive, OneDrive lub Gmaila. Pliki można wysyłać również przez FTP czy przez zwykły link do pliku.  Interfejs jest przejrzysty, wyszukiwanie dokumentów bardzo proste, dzięki podziałom na kategorie. Usługa jest dostępna częściowo w polskiej wersji językowej.

 

Przeglądanie biblioteki Scribd jest płatne - abonament dający dostęp bez ograniczeń do wszystkich plików (głównie chodzi o książki) kosztuje 8,99 dolarów miesięcznie. Przed zakupem można sprawdzić działanie serwisu przez 30 dni. Scribd posiada również sektor z plikami, które są udostępniane na zasadzie otwartej – można je nawet pobrać w formie PDF-a lub tekstowej bez konieczności posiadania konta.

 

Scribd jest dostępny online, ale twórcy przygotowali również aplikacje mobilne na systemy Android i iOS. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0