OnlineAplikacjeTranslatica 0.8.22

Translatica 0.8.22 Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Translatory
Producent:
eduintegrator sp. z o.o
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
b/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
1015

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Własny silnik tłumaczeń
  • Darmowa wersja online
Minusy:
  • Mniejsza liczba obsługiwanych języków niż w Google Tłumacz i Bing Translator

Translatica powstała jako alternatywa dla takich gigantów jak Google Tłumacz czy Bing Translator. Aplikacja, podobnie jak wspomniane powyżej, działa online w oknie przeglądarki.

 

Program pozwala na tłumaczenie tekstu z języka angielskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego na polski oraz z rodzimej polszczyzny na angielski, rosyjski i niemiecki. W porównaniu do oferty Google Tłumacz i Bing Translator, lista obsługiwanych języków jest znacznie mniejsza, jednak większości użytkowników zależy na przełożeniu najpopularniejszych języków, a bez wątpienia – angielski i niemiecki należą do nich.

 

Treści, które chcemy przełożyć wprowadzamy do wygodnego okna programu.Translatica pozwala na wklejenie tekstu lub wprowadzenie go samodzielnie. Umieszczanie znaków specjalnych lub tekstu w cyrylicy ułatwi wirtualna klawiatura dostępna w oknie tłumaczenia. Serwis daje również dostęp do słownika angielsko-polskiego, polsko-angielskiego oraz słownika języka polskiego PWN. Ciekawostką są tłumaczenie przysłów, a przydatne okażą się poradniki dotyczące reguł gramatycznych czy słownik lifestyle'owy.

 

Zaletą programu jest wykorzystanie rozbudowanych słowników wydanych w wersji papierowej: np. Wielki słownik angielsko-polski PWN Oxford. Mimo, że program jest oparty głównie o słownik, to nie tłumaczy pojedynczych słów, a jest w stanie powiązać poszczególne wyrazy i rozpoznać zbitki wyrazowe. Analiza budowy zdań oraz tłumaczenie z uwzględnieniem semantyki pozwala na zachowanie dużej wierności tłumaczenia, jak na komputerową translację. 

 

Translatica jest dostępna w wersji online, ale wydawca oferuje również płatne edycje komputerowe, które można kupić za kilkadziesiąt złotych. Serwis oferuje również ofertę profesjonalnych tłumaczeń, których dokonują specjaliści PWN.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0