OnlineAplikacjeVirusTotal

VirusTotal Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Pozostałe
Producent:
VirusTotal
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
352

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Darmowa
  • Wykorzystywanie znanych technologii i sygnatur
Minusy:
  • Ograniczenie pliku do 64 MB

VirusTotal pozwoli sprawdzić plik pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli nie jesteśmy pewni czy danych plik jest wolny od wirusów możemy go wysłać na serwer producenta z dysku naszego komputera lub podać bezpośredni link do niego. Maksymalna wielkość pliku to 64 MB. Analizy antywirusowej można dokonać również za pośrednictwem poczty e-mail - przez konto scan@virustotal.com

 

Po przesłaniu pliku należy wybrać opcję Przeskanuj, co rozpocznie procedurę skanowania plików pod kątem poszukiwania wirusów, trojanów, robaków i innego rodzaju złośliwego oprogramowania.  Twórcy VirusTotal współpracują z firmami odpowiedzialnymi za najważniejsze programy antywirusowe takie jak Avast! Antivirus, BitDefender, ESET NOD32 czy Kaspersky. Warto pamiętać, że VirusTotal nie jest aplikacją zapewniającą całodobową ochronę komputera przed wirusami. Jest to narzędzie do samodzielnego sprawdzania konkretnych plików.

 

VirusTotal jest programem działającym za darmo.  Każdego tygodnia serwis skanuje setki tysięcy plików każdego tygodnia. Są to zarówno dokumenty exe, jak i pliki html, zip, png, jpeg czy dokumenty tekstowe oraz mp3. Wirus może czaić się w każdym z nich. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0