OnlineAplikacjeWikimapia

Wikimapia Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Mapy
Producent:
Wikimapia
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
392

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Duża liczba punktów
  • Wykorzystanie sprawdzonych Map Google
Minusy:
  • Niezbyt nowoczesny interfejs

Wikimapia to serwis starający się stworzyć mapę świata opartą na współpracy użytkowników. W tym celu twórcy witryny wykorzystali dane Map Google, które mają bardzo wysokie oceny dotyczące jakości z funkcjami Wikipedii, która pozwala na łatwe edytowanie treści. W taki sposób powstał serwis, który już na stronie głównej posiada narzędzia do aktualizowania nowych miejsc. 

 

Użytkownik może dodać obiekty typu droga, nowa ulica, przejazd kolejowy czy takie obiekty jak okręty podwodne, statki czy samoloty, które przez dłuższy czas nie zmieniają swojego miejsca postoju. Po odpłynięciu statku – konieczne jest usuwanie obiektu z mapy, by zapewnić jej pełną aktualność. Poza tym, użytkownicy dodają domy, restauracje, hotele, szpitale, parki, hotele czy zakłady produkcyjne. By dodać miejsce wystarczy wybrać odpowiednią opcję z paska narzędziowego, zarysować kontur (myszką), a następnie wprowadzić informacje: przydzielić go do odpowiedniej kategorii, nadać nazwę oraz opis. Jeśli jest to miejsce opisane na Wikipedii - można połączyć go z odnośnikiem do encyklopedii.

 

Dzięki bazowaniu Wikimapia na platformie Map Google, bazowy plik jest wysokiej jakości, a użytkownicy mogą go tylko ulepszyć. Na całym świecie dodano już miliony nowych punktów, więc serwis jest w pełni funkcjonalny. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0