OnlineAplikacjeWordpress

Wordpress Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Społeczności
Producent:
WordPress.com
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
471

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Prosty interfejs
  • Dobry system statystyk
Minusy:
  • Dodatkowe funkcje są drogie
  • Brak możliwości podpięcia bloga do własnej domeny bez opłat

Wordpress to system zarządzania treścią zbudowany z myślą o blogerach, którzy za jego pośrednictwem mogą publikować swoje przemyślenia, informacje i prowadzić witryny tematyczne. Wordpress jest dostępny jako darmowe narzędzie do pobrania i samodzielnej instalacji oraz w wersji online: Wordpress.com

 

Podstawowa funkcjonalność Wordpress jest darmowa - bez opłat można założyć swojego bloga, skonfigurować wygląd w oparciu o szereg motywów oraz zacząć blogowanie. Użytkownik nie musi martwić się o wykup domeny, czyli nazwy swojego bloga, gdyż możliwe jest skorzystanie z darmowej domeny wordpress.com w postaci nazwa_bloga.wordpress.com.

 

Wordpres jest przystosowany do współpracy z portalami społecznościowymi:  Facebook, Linkedin, Tumbr czy Twitter, więc możliwe jest łatwe promowanie bloga na tych portalach. Zaletą usługi jest również system statystyk, pozwalający w prosty sposób obserwować liczbę odwiedzających użytkowników i najpopularniejsze treści. 

 

System dodawania wpisów jest bardzo prosty: formatowanie treści, dodawanie zdjęć i materiałów wideo przebiega w intuicyjny sposób, zbliżony do obsługi edytora tekstu Microsoft Word. Właśnie dzięki wielkiej prostocie użytkowania Wordpress zdobył sobie ogromną popularność.

 

Niektóre funkcje Wordpress są dostępne tylko za opłatą - musimy zapłacić dodatkowe pieniądze za możliwość samodzielnego edytowania i projektowania motywów (Custom Design), połączenie bloga z własną domeną (np. twojanazwa.pl), a także usunięcie reklam. Ceny usług dodatkowych nie są niskie i sięgają kwot rzędu 30 dolarów rocznie, więc jeśli funkcjonalność darmowej wersji Wordpressa okaże się zbyt niska, to warto rozważyć pobranie wersji do samodzielnej instalacji na własnym serwerze. Wówczas otrzymujemy darmowy dostęp do funkcji, bez dodatkowych opłat.

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0