OnlineAplikacjeDokumenty Google

Dokumenty Google Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Google Inc.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
482

Nasza ocena:

Michał
5
Plusy:
  • Ogromna funkcjonalność
  • Program jest całkowicie darmowy

Dokumenty Google to rozbudowane narzędzie online, które pozwala na tworzenie i odtwarzanie dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, formularzy i prezentacji. Dużą zaletą jest wsparcie dla popularnych formatów wykorzystywanych przez pakiet biurowy Microsoft Office oraz OpenOffice m.in. DOC, XLS, ODT, ODS, RTF, CSV oraz PPT. Pliki można zapisywać w formatach PDF, HTML i innych.

 

Dużą zaletą Dokumentów Google jest możliwość udostępniania plików znajomym – wystarczy podać adres e-mail i informacje dotyczące podzielenia się dokumentem zostaną wysłane. Dokumenty mogą być publiczne i rozpowszechniane jako odnośnik internetowy. Użytkownicy mogą mieć dostęp tylko do odczytu lub możliwość edytowania. Plikami można w łatwy sposób zarządzać – udostępniać je, czynić prywatnymi, sortować i katalogować.

 

Dokumenty Google składają się w z kilku aplikacji: Dokument (odpowiednik Worda z pakietu Office), prezentacja (odpowiednik PowerPointa), arkusz (odpowiednik Excela), a także narzędzia do tworzenia formularzy oraz rysunków. Wygląd interfejsu jest zbliżony do układu znanego z najpopularniejszych narzędzi dostępnych w formie tradycyjnych programów komputerowych, dzięki czemu rozpoczęcie pracy z Dokumentami Google będzie łatwe.

 

Aplikacja pozwala na przesyłanie plików tekstowych z komputera i edytowanie ich online lub na wydruk. Możliwy jest również eksport dokumentów stworzonych w Dokumentach Google do standardowego pliku.

 

Użytkowanie Dokumentów Google może być wygodniejsze po instalacji Dysku Google, czyli wirtualnego dysku w formie chmury, który jest podobny do Dropboksa lub SkyDrive. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, możliwe będzie zainstalowanie Dokumentów Google w formie offline. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0