OnlineAplikacjeESET Online Scanner

ESET Online Scanner Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Pozostałe
Producent:
ESET
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
ok. 20 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
794

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Wykrywalność
  • Dużo opcji konfiguracyjnych
  • Możliwość ręcznego ustawienia proxy
Minusy:
  • Konieczność pobierania sporej ilości danych

ESET Online Scanner to jeden z wielu skanerów online, który spośród konkurentów wyróżnia się wysoką wykrywalnością, prostotą działania oraz sporymi możliwościami konfiguracji. Program pozwala nie tylko na standardowe przeskanowanie całego komputera pod kątem wirusów, trojanów, keyloggerów i spambotów i ich usunięcie, ale również daje możliwość skanowania archiwów, wykrywania potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. Ponadto daje możliwość dokładnego zdefiniowana zakresu dysku, który ma zostać poddany sprawdzeniu. Program pozwala również na ręczne ustawienia proxy. 

 

Aplikacja online została wyposażona w znaną z NOD32 i ESET Smart Security technologię Anti-Stealth, która pozwala walczyć z rootkitami. Zaletą programu jest funkcja kwarantanny pozwalająca na przenoszenie zainfekowanych plików do folderu, które jest odcięty od reszty systemu, dzięki czemu pliki nie stanowią zagrożenia, a w razie potrzeby można je przywrócić.  

 

W wersji na przeglądarkę Internet Exploler, ESET Online Scanner nie wymaga instalacji – otwiera się w oknie, zachowując przy tym wszystkie cechy programu online. Niestety, na innych przeglądarkach konieczne jest pobranie niewielkiego pliku (ok. 2,2 MB). Jest to spowodowane zablokowaniem technologii ActiveX dla wszystkich przeglądarek poza IE. Z tego względu ESET stworzył inne rozwiązanie, które wymaga pobrania pliku .exe na dysk. Na szczęście nie dochodzi do instalacji programu w rejestrze. Aplikacja ma charakter portable. Poza pobraniem pliku, konieczne jest jeszcze ściągnięcie sygnatur, które zajmują kilkanaście megabajtów. 

 

ESET Online Scanner, dzięki bazowaniu na technologii wykorzystywanej m.in. w renomowanym NOD 32, to jedna z ciekawszych propozycji w segmencie darmowych skanerów antywirusowych online. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0