OnlineAplikacjeGoogle News

Google News Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Pozostałe
Producent:
Google Inc.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
381

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Sprawny mechanizm selekcji
  • Możliwości personalizacji
Minusy:
  • Archaiczny wygląd strony głównej

Google News, znane w Polsce jako Google Wiadomości, to serwis agregujący wiadomości z popularny stron internetowych, podając je w wygodnej formie nagłówka z miniaturkami. Wystarczy jedno kliknięcie by przenieść się do witryny zawierającą pełny artykuł. Aplikacja działa bardzo podobnie jak online’owy klient RSS, z tym że nie musimy ręczne wybierać źródeł, które chcemy subskrybować. 

 

Użytkownik może ustalić stopień zainteresowania określonym tematem: gospodarką, sportem, nauką czy wiadomościami z Polski lub ze świata. Możliwe jest dostosowanie częstotliwości wyświetlania informacji z określonego źródła. Domyślnie Google News korzysta z wiadomości newsowych pochodzących z m.in. z Gazety Wyborczej, Polskiego Radia, magazynu Wprost oraz TVN24. Możliwe jest łatwe przełączanie się na wydania z innych krajów, dostępne w ojczystych językach. Serwis eksponuje artykuły nie starsze niż 30 dni, a ich dobór wynika z zastosowanych algorytmów określających m.in. popularność i częstotliwość występowanie danego tematu w internecie.

 

Okno Google News można w łatwy sposób spersonalizować pod względem wyświetlania wiadomości. Aplikacja działa w wersji online, jako karta w przeglądarce. Posiadając Konto Google, możliwe jest łatwe spersonalizowanie wymagań dotyczących treści, by serwis zapamiętał te ustawienia na każdej przeglądarce.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0