OnlineAplikacjeGoogle Tłumacz

Google Tłumacz Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Translatory
Producent:
Google Inc.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
567

Nasza ocena:

Michał
5
Plusy:
  • Duża liczba języków
  • Możliwość odsłuchu języka oryginału
  • Narzędzie do tłumaczenia witryn
Minusy:
  • Narzędzie do tłumaczenie witryn czasem nie działa – trzeba próbować do skutku aż serwer odpowie

Google Tłumacz to zaawansowane narzędzie translatorskie przygotowane przez Google. Program posiada możliwość pracy z kilkudziesięcioma językami: od najpopularniejszych takich jak angielski, niemiecki, francuski, przez bardziej orientalne (turecki, tajski, suahili, wietnamski) aż po wręcz unikalne: marathi, maltański czy malajski. Poza tym, Google pozwala na tłumaczenie większości języków europejskich, a także pracuje z łaciną i językiem esperanto.

 

By dokonać szybkiej translacji fragmentu tekstu, można go przekleić, następnie wybrać język oryginału i tłumaczenia. Google posiada również funkcję wykrywania języka tłumaczonego tekstu. Program daje szybki dostęp do słownika, dzięki czemu możliwe jest proste udoskonalanie tłumaczenia – dobieranie takich słów, by bardziej komponowały się z resztą zdania. Dużą zaletą jest funkcja odsłuchu fonetycznego tłumaczonego przez nas zdania lub słowa. Dzięki takiej opcji, Google Tłumacz może być wykorzystywany do nauk poprawnej wymowy.

 

Niezwykle przydatnym narzędziem okazuje się narzędzie do tłumaczenia witryn należące do Google Tłumacz. Internauta w miejsce przeznaczone dla tłumaczenie tekstu może wkleić adres witryny, będącej w niezrozumiałym dla niego języku. Po kilku chwilach zostaniemy przeniesieni na przetłumaczoną stronę, z funkcją szybkiego podglądu oryginalnego tekstu.

 

Google Tłumacz na PC jest dostępny w wersji aplikacji online, jednak możliwe jest pobranie aplikacji na telefon komórkowy wyposażony w system android – aplikacja Google Translate korzysta z tego samego silnika, co wersja PC oraz wymaga połączenia internetowego.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0