OnlineAplikacjeMeteo.pl

Meteo.pl Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Pozostałe
Producent:
Uniwersytet Warszawski
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
331

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Trzy modele pracy
  • Darmowa
Minusy:
  • Archaiczny wygląd

Meteo.pl to serwis stworzony przez Uniwersytet Warszawski, prezentujący informacje pogodowe w trzech trybach: model UM, Coamps oraz WAM. W zależności od wybranego modelu – prognoza może obejmować od 60 do 84 godzin.

 

Wyszukiwanie miejsc, które chcemy sprawdzić pod kątem warunków atmosferycznych, może przeprowadzić na kilka sposobów: podając współrzędne geograficzne, wybierając miasto z listy lub korzystając z wyszukiwarki. Program pozwala na sprawdzanie pogody w Polsce oraz innych krajach europejskich.

 

Program prezentuje informacje dotyczące temperatury odczuwalnej, realnej; wilgotności, poziomu opadów, ciśnienia, prędkości i kierunku wiatru, wierzchołka chmur i widzialności. Część danych jest prezentowana na kolorowych wykresach z naniesiona siatką. Informacje pogodowe można wydrukować bezpośrednio z serwisu. Ciekawą, niedostępną w wielu innych alternatywnych narzędziach, jest prognoza falowania Morza Bałtyckiego. 

 

Miłośnicy meteorologii docenią, że zasada badania pogody jest pieczołowicie objaśniona przez twórców witryny, którzy publikują miesięczne wyniki sprawdzalności dla swoich prognoz. Kolejną zaletą jest fakt, że Meteo.pl jest całkowicie darmowe i nie posiada żadnego modelu premium. Wszystkie prognozy są dostępne od ręki, bez konieczności uiszczania opłat czy rejestracji konta. 

 

Informacje pogodowe są prezentowane w otwierających się okienkach w przeglądarce internetowej. Nie jest to najnowocześniejsze rozwiązanie. W porównaniu do komercyjnych aplikacji online, prezentujących pogodę, interfejs Meteo.pl wygląda dość archaicznie, ale nie sposób odmówić serwisowi wysokiej sprawdzalności i dużej ilości informacji pogodowych.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0