OnlineAplikacjeSteam

Steam Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Pozostałe
Producent:
Valve Corporation
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1.3 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
480

Nasza ocena:

Michał
5
Plusy:
  • Ogromna biblioteka
  • Liczne promocje
  • Duża społeczność
Minusy:
  • Ceny w euro

Steam jest najbardziej znaną platformą dystrybucji cyfrowych wersji gier, która obecnie posiada największy udział w tym sektorze rynku. Dzięki swojej pozycji, jest w stanie szybko się rozwijać i oferować atrakcyjne ceny. 

 

Dużą zaletą platformy jest ogromna społeczność. Duża liczba użytkowników gwarantuje, że w grach dostępnych tylko tam, graczy uczestniczących w rozgrywkach sieciowych będzie wiele. Tak jest z grami z serii Counter-Strike czy Team Fortress. 

 

W swoim rdzeniu, Steam jest sklepem z grami, oferującym kilka tysięcy tytułów: od najnowszych gier dużych wydawców, przez klasyczne tytuły, skończywszy na mniejszych, często tworzonych przez niezależna studia. Dużą zaletą sklepu są częste i atrakcyjne promocje, które pozwalają na kupno gry nawet o kilkadziesiąt procent taniej. 

 

Poza funkcją sklepu, Steam to również miejsce, gdzie znajdują się gry free-to-play oraz liczne modyfikacje: skórki, mapy czy mody odmieniające całą rozgrywkę. Platforma posiada Warsztat, w którym gracze mogą dzielić się swoją twórczością, a nawet na niej zarabiać. Możliwe jest również sprzedawanie i wymienianie się elementami, które odkrywamy podczas gry (np. unikalne przedmioty takie jak karabiny czy pistolety).

 

Steam mocno postawił na aspekt społecznościowy – duża część gier posiada osiągnięcia, serwis ma rozbudowane fora, a każdy tytuł dostępny w sklepie możne zrecenzować, dać mu ocenę, przestrzegając lub polecając dany tytuł. Poza tym, gracze mają wpływ na to jakie gry pojawią się w usłudze – to za sprawą Greenlight, czyli platformy, na której gracze oceniają gry i odpowiadają na pytanie „czy chciałbyś ją kupić na Steamie”. Najlepsze tytuły są wprowadzane do sklepu.

 

Steam rozwija się w bardzo szybki sposób, stając się coraz popularniejszym systemem DRM. Wiele gier dostępnych tradycyjnym pudełku posiada kod na Steam i bez konta w tej usłudze nie ma możliwości instalacji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0