OnlineGryFreeCiv

FreeCiv Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
The Freeciv Project
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0 MB
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
433

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Rozbudowanie
  • Bezproblemowe działanie
Minusy:
  • Brak polskiej wersji

FreeCiv to open source'owa gra strategiczna, która jest wzorowana na drugiej odsłonie Cywlizacji, kultowej gry Sida Meiera. Gra jest wydana w tradycyjnej wersji, do ściągnięcia i zainstalowania na komputerze, ale fani przygotowali również wersję online, uruchamianą w oknie przeglądarki. 

 

Gra została napisana w języku HTML5 i oferuje funkcjonalność znaną z normalnej wersji. FreeCiv pozwala na rozwój cywilizacji: od założenia pierwszego miasta, po stworzenie ogromnego państwa, wyposażonego w najnowocześniejsze myśliwce. Rozgrywka ma charakter turowy - w trakcie każdej rundy gracz może zarządzać miastami, rozwijać technologie (w grze dostępne jest bogate drzewko) oraz zajmować się sprawami militarnymi - od eksploracji terytoriów po wojny. W FreeCiv zajmujemy się również dyplomacją. W FreeCiv można pokierować 541 nacjami oraz 50 jednostkami. Jak na grę online, FreeCiv jest ponadprzeciętnie rozbudowana i dopracowana. Czas rozgrywki można uznać za niezwykle długi - gracz, któremu spodoba się model rozgrywki prezentowany w FreeCiv, będzie mógł spędzić z tym tytułem dziesiątki godzin.

 

FreeCiv w wersji online może być uruchomiony w dwóch trybach: dla pojedynczego gracza, gdzie rywalizujemy z przywódcami sterowanymi przez sztuczną inteligencję; oraz w multiplayerze, gdzie w jednej rozgrywce może uczestniczyć wielu graczy. Podczas zabawy można dokonywać zapisu stanu gry i wczytywać go, gdy będziemy chcieli powrócić do sesji.

 

W FreeCiv możesz zagrać za darmo, w przeglądarce. Jednym wymaganiem sprzętowym, który trzeba spełnić, jest wsparcie przeglądarki dla technologii HTML5. Większość popularnych programów poradzi sobie bez problemów z uruchomieniem gry.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0