OnlineGryGrepolis

Grepolis Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Przeglądarkowe
Producent:
InnoGames GmbH
Licencja:
Free to Play
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
380

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Rozbudowanie
  • Grafika
  • Tematyka
Minusy:
  • Gracze Premium mają duże ułatwienia

Grepolis pozwala przenieść się w czasie do starożytności, a konkretnie do czasów antycznej Grecji. 

 

Gracz wciela się w zarządcę małego miasta państwa – polis, które ma własną gospodarkę oraz armię. Z czasem może się rozszerzać przez anektowanie sąsiadów. By mogło to nastąpić, gracz musi wykazać się jako sprawny ekonomista. 

 

Na obszarze naszego polis możemy stawiać budynki gospodarcze (gospodarstwo rolnicze, magazyny, obóz drwali, kamieniołom), społeczne (agora, senat), religijne (świątynia, posąg), naukowe (akademia) czy kulturalne (teatr). Nieodzowne jest inwestowanie w wojsko oraz handel. Gracz musi zadbać o odpowiedni rozwój technologiczny, oparty na drzewku technologii oraz kulturalny. By zapewnić bezpieczeństwo polis konieczne jest inwestowanie w jednostki militarne, fortyfikacje, jak również zawieranie sojuszy z innymi graczami. Ważnym elementem rozgrywki są bogowie, którzy mają wpływ na skuteczność naszych działań militarnych, handlowych i gospodarczych.

 

Zabawa w Grepolis jest darmowa, jednak twórcy zarabiają na usłudze Premium, którą można wykupić przez SMS, przelew lub płatność kartą. Użytkownik posiadający płatne konto może korzystać z doradców oraz postaci zwiększających zdolności bojowe i produkcję surowców. Znacznie łaskawi będą również bogowie. 

 

Grepolis jest dostępny w polskiej wersji językowej, a zasady rozgrywki są bardzo atrakcyjnie wyjaśnione w kompendium wiedzy stworzonym przez producenta. Kontrola nad polis odbywa się w przeglądarce internetowej, jednak gra posiada również klienta na smartfony (iOS i Android), który ułatwia zarządzanie światem. Pod względem wykonania graficznego, Grepolis przypomina klasyczne, dwuwymiarowe gry strategiczne, które niegdyś święciły tryumfy popularności na PC.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0