OnlineGrySamorost

Samorost Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Przygodowe
Producent:
Amanita Design
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
b/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
488

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Niezwykły design
Minusy:
  • Nieco za krótka

Samorost to niezwykła gra przygodowa, którą stworzył w technologii Flash Jakub Dvorsky. Produkcja cechuje się niezwykłą stylistyką graficzną utrzymaną w surrealistycznym klimacie, który potęguje niezwykła oprawa dźwiękowa. 

 

Zadaniem gracza w Samorost jest uratowanie niewielkiego świata wcielając się w niepozornego, kosmicznego gnoma. Jego asteroida może zderzyć się z inną. Na szczęście można tego uniknąć rozwiązując szereg zagadek logicznych, które przygotowano z pomysłem i humorem. 

 

Mechanika rozgrywki została oparta na sprawdzonym mechanizmie point'n'click, który jest charakterystyczny dla klasycznych, dwuwymiarowych gier przygodowych. Przy projektowaniu twórcy wykorzystali zarówno grafikę 2D, jak i zdjęcia, które zręcznie wpleciono w kosmiczny świat. 

 

Rozgrywka w Samorost nie trwa długo (wprawny gracz przejdzie ją w kwadrans), jednak dzięki swojej unikalnej stylistyce graficznej, zapadnie w pamięci miłośników przygodówek jako niezwykłe przeżycie. Gra została doceniona prze odbiorców i ekspertów, co otworzyło drogę deweloperowi do stworzenia komercyjnych tytułów takich jak Machinarium czy Botanicula. Samorost jest również rozwijany jako marka - powstała kontynuacja. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0