OnlineGryTravian

Travian Online download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Przeglądarkowe
Producent:
Travian Games GmbH
Licencja:
Free to Play
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
n/d
System operacyjny:
Online
Liczba pobrań:
336

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Duża liczba graczy
  • Sprawdzony model rozgrywki
Minusy:
  • Grafika nie tak dobra jak u nowszej konkurencji

Travian to jedna z najpopularniejszych przeglądarkowych gier strategicznych, która miała swoją premierę w 2004 roku i od tego czasu została uruchomiona w 41 językach, a producent zanotował kilka milionów graczy. Podobnie jak w innych krajach Europy, również w Polsce, Travian jest bardzo popularną grą strategiczną, która była jednym z najważniejszych tytułów w popularyzacji gatunku MMOSG. 

 

W Travian gracz może stanąć wcielić się w zarządcę osady należącej do Rzymian, Galów lub Germanów. W zależności od wyboru nacji, rozgrywka może mieć nieco inny charakter. Germanie są nastawieni na szybką ekspansję, dzięki czemu ich jednostki militarne są tańsze niż Galów oraz Rzymian. Galowie z kolei są bardzo dobrą nacją do organizowana obrony. Jednostki Rzymian są najdroższe w budowie, ale wyróżniają się wyższym poziomem technologicznym. Każda nacja posiada charakterystyczne cechy rozwoju gospodarczego oraz jednostki wyróżniające się wyglądem i umiejętnościami. 

 

Zadaniem gracza w Travian jest budowa osady od strony gospodarczej, handlowej i wojskowej. Gracz zadba o odpowiednie zdobywanie surowców (drewno, glina, żelazo i zboże), tworzy magazyny, rynek, stawia budynki pozwalające na poprawę morale żołnierzy (Browar) oraz militarne – koszary, stajnie, akademię lub zbrojownię. W późniejszym etapie nieodzowne jest ufortyfikowanie – możemy stawiać palisady, wały lub mury obronnej.

 

Rozgrywka w Travian odbywa się całkowicie w przeglądarce. Nasza osada jest jedną z wielu na serwerze i gracze mogą wchodzić w interakcje: zarówno handlowe, jak i dyplomatyczne. Konflikty mogą doprowadzić do wojny. Zabawa jest darmowa, choć produkcja posiada możliwość dokupowania dodatków, które ułatwiają zabawę.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0