WindowsGryAge of Empires: Castle Siege

Age of Empires: Castle Siege Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
Microsoft
Licencja:
Free to Play
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
320 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
490

Nasza ocena:

Michał
3
Plusy:
  • Darmowa
Minusy:
  • Uproszczenia

Age of Empires: Castle Siege jest grą strategiczną, należącą do znamienitej serii RTS, która ostatnimi czasy została wygaszona. Nie pojawiają się duże gry PC, a jedynie niewielkie tytuły. Age of Empires: Castle Siege jest kolejną produkcją z pogranicza gier PC i urządzeń mobilnych. Mechanika rozgrywki jest bliższa strategiom z tabletów niż wymagającym grom RTS z PC. 

 

Gracz przejmuje kontrolę nad fortecą, którą rozwija od średniowiecza do renesansu. Jego zadaniem jest zdobywanie surowców, które inwestuje w wojsko: piechotę, artylerię czy kawalerię. Jednostki są uzależnione od etapu rozgrywki np. w średniowieczu można wykorzystywać trebusz. Obok zwykłych żołnierzy, pojawiają się również bohaterowie, którzy zostali wyjęci wprost z kart historii. To m.in. Saladyn czy Ryszard Lwie Serce.

 

Obok standardowej rozgrywki polegającej na rozbudowywaniu fortecy i bronieniu jej, w grze można odegrać 10 historycznych bitew. 

 

Mechanika gry i interfejs został dostosowany do interfejsu dotykowego, więc obsługa gry jest uproszczona w porównaniu do innych części serii Age of Empires. 

 

Age of Empires: Castle Siege jest dostępne na PC jedynie w wersji Windows 8. Gra jest do pobrania za darmo w sklepie z aplikacjami Microsoftu. Posiadacze telefonów z Windows Phone 8 mogą pobrać grę na swoje urządzenie. W obu wypadkach gra jest darmowa, ale posiada mikrotransakcje. 

 

Warto wspomnieć, że Age of Empires: Castle Siege w obu wersjach jest kompatybilny ze sobą. Dzięki wsparciu dla technologii Xbox, gracz może kontynuować rozgrywkę zaczętą w wersji PC na telefonie i odwrotnie. Wszystko dzięki możliwości przenoszenia zapisu rozgrywki. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0