WindowsGryAge of Empires

Age of Empires Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
Ensemble Studios
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
23,64 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
445

Nasza ocena:

Henryk Tur
4,5
Plusy:
  • Udany gameplay
  • Możliwość gry multi
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej

Age of Empires I to pierwsza edycja kultowej serii gier strategicznych czasu rzeczywistego, opartych na wydarzeniach historycznych. Wydana w 1997 roku przez Ensemble Studios gra przenosi nas w czasy starożytności, dając możliwość rozwijania jednej z dwunastu oferowanych cywilizacji od epoki kamienia do epoki żelaza.

 

Twórcy Age Of Empires I dali graczom za zadanie rozwinięcie swojego państwa i odniesienie zwycięstwa nad wrogą cywilizacją. Aby tego dokonać, gracz musi dbać o zasoby (w grze mamy cztery ich rodzaje: drewno, kamień, słowo i żywność), dokonywać niezbędnych reform, budować wojsko i zaplecze gospodarcze. Producenci zaoferowali co prawda możliwość rywalizacji i zwyciężania jedynie w oparciu o osiągnięcia ekonomiczne, jednak w praktyce większość użytkowników preferuje wersję, gdzie zwycięża się w efekcie podboju.

 

Chociaż Age Of Empires I było pierwszą odsłoną serii, jej twórcy od razu dali całą gamę wariantów rozgrywki. Mamy tak więc opcję kampanii, gdzie zwycięstwami w kolejnych etapach przybliżamy się do wypełnienia misji, tryb random map (ang. losowa mapa), death match oraz rozgrywki wieloosobowej. W wariantach random map oraz death match możemy zwyciężyć albo przez militarne zdominowanie rywala, albo budowę i utrzymane cudu świata, lub też kontrolę wszystkich ruin albo artefaktów danej planszy.

 

Producenci zaoferowali użytkownikom możliwość wyboru jednej z dwunastu cywilizacji, należących do czterech typów kultur (azjatyckiej, bliskowschodniej, egipskiej, greckiej). Są to Grecy, Fenicjanie, Minojczycy, Persowie, Hetyci, Babilończycy, Egipcjanie, Sumerowie, Asyryjczycy, Japończycy, Chińczycy oraz Koreańczycy.

 

Dlaczego warto zapoznać się z tą pozycją? Powodów jest wiele. Dlatego, że w ramach rozrywki pozwala nam na przyswojenie nazw i charakterystyk starożytnych cywilizacji; że jest pierwszą odsłoną jednej z najbardziej znanych i lubianych serii gier strategicznych; że rozwija myślenie taktyczne i umiejętności planowania. Można by długo wymieniać.

 

Oferujemy możliwość pobrania wersji trial. Zatem udanych podbojów starożytnego świata!

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0