WindowsGryAmnesia: A Machine for Pigs

Amnesia: A Machine for Pigs Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Przygodowe
Producent:
Frictional Games
Licencja:
Brak danych
Data dodania:
Data modyfikacji:
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
0

Nasza ocena:

Henryk Tur
4
Plusy:
  • Ładnie wykonana
  • Ciekawa historia
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej
  • Brak wielu elementów z Dark Descent

Amnesia: A Machine for Pigs to nie kontynuacja hitu Amnesia: Mroczny Obłęd, a gra będąca niejako częścią zaplanowanej serii gier, bazujących na tym samym, stworzonym przez firmę Frictional Games, silniku. Jej akcja została osadzona w ostatnim roku XIX wieku w Londynie. W przeciwieństwie do poprzedniej części, nie sterujemy tu nieznanym człowiekiem, mającym amnezję, a bogatym przedsiębiorcą, Oswaldem Mandusem, który zbił majątek na przetwarzaniu mięsa. Powrócił on z wyprawy do Meksyku, gdzie nabawił się tajemniczej choroby, która wpędziła go w wielomiesięczną śpiączkę. Po powrocie do życia zaczyna mieć wizje tajemniczej maszyny, która może zniszczyć ludzkość. O co chodzi? Tego nie wie ani on, ani też gracze. W porównaniu z Mrocznym Obłędem, gameplay A Machine for Pigs stawia bardziej na elementy przygodowe, niż na straszenie i tworzenie klimatu horroru. Bardziej mamy tu ponure klimaty psychologiczne, podane w formie ciekawej fabuły.


Co może rozczarować wielu graczy to fakt, że nie ma tu krycia się przed wrogami. Pozostaje zbieranie informacji, rozwiązywanie zagadek oraz używanie mechanizmów. Produkcja ta posiada kilka rozczarowujących mankamentów. O ile do oprawy audiowizualnej nie można się przyczepić, o tyle kampania zajmuje jakieś 4h rozgrywki. Nadto zabrakło tu jakiś bardziej skomplikowanych zagadek, a także przenoszenia przedmiotów i rzucania nimi, co było charakterystyczne nie tylko dla Mrocznego Obłędu, ale i poprzedzającej go serii Penumbra. Dlatego też miłośnicy mrocznych klimatów mogą być nieco zawiedzeni.


Niestety, nie da się przetestować Amnesia: A Machine for Pigs w wersji demo, ponieważ nie wydano go jak dotąd i nie jest planowane. Brak również polskiej wersji językowej. Graczom, którzy nie chcą wydawać pieniędzy przed zakupem, polecamy filmiki z gry, jakie można znaleźć w sieci oraz recenzje tego tytułu na specjalistycznych portalach.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0