WindowsGryAmnesia: Mroczny Obłęd

Amnesia: Mroczny Obłęd Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Przygodowe
Producent:
Frictional Games
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
157 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
475

Nasza ocena:

Henryk Tur
5
Plusy:
  • Klimat
  • Udany gameplay
  • Oprawa audiowizualna
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej

W grze Amnesia: Mroczny Obłęd, kierujemy poczynaniami Daniela. Jest to mężczyzna, który stracił pamięć i wędruje po korytarzach tajemniczego zamku. Towarzyszy mu ciągłe poczucie zagrożenia, które jest dodatkowo potęgowane przez słyszane ciągle, dziwne odgłosy.

Wpływ na atmosferę w grze ma też fabuła. Na początku rozgrywki, nie wiemy właściwie nic. Nie mamy pojęcia kim jesteśmy, jak dostaliśmy się do zamku, a także co powinniśmy dalej robić. Eksplorując świat gry Amnesia: Mroczny Obłęd, mamy okazję poznawać stopniowo wydarzenia z przeszłości naszego bohatera oraz mroczne tajemnice zamku, w którym się znajdujemy. Dowiadujemy się też, dlaczego Daniel sam wywołał u siebie amnezję.

Rozgrywka pozbawiona jest elementów walki, zamiast tego musimy dbać o odpowiedni stan psychiki naszego bohatera. Wpływ na nią mają nie tylko ukazujące się zjawy, ale też ciemność, która podsyca w nim lęk. Naszą główną bronią okazuje się więc światło, którego dostarczają zapałki oraz lampa olejna. Oprócz tego w grze występują też, klasyczne elementy przygodówek. Musimy więc rozwiązywać zagadki, korzystać z różnych mechanizmów, otwierających nam przejście do kolejnych obszarów zamku a także gromadzić fragmenty listów, dostarczających bardzo przydatnych informacji. Lokacje dostępne w grze Amnesia: Mroczny Obłęd, prezentują się naprawdę dobrze. Widać, że autorzy poświęcili sporo czasu, na ich odpowiednie dopracowanie i nadanie im sugestywnego, mrocznego klimatu.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0