WindowsGryBanished

Banished Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Strategiczne
Producent:
Shining Rock Software
Licencja:
Komercyjna
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
150 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
0

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Niezwykły pomysł na rozgrywkę
  • Świetna grafika
  • Duże znaczenie pór roku
Minusy:
  • Dość wysoka cena

Jeśli jesteś miłośnikiem serii Settlers, Banished jest propozycją dla Ciebie. Nie myśl jednak, że będzie łatwo – to „dorosła gra” – wymagająca, wręcz bardzo trudna dla przeciętnego gracza. 

 

Naszym zadaniem jest budowa i zarządzanie średniowieczną wioską. Nie musimy obawiać się wojen, ataków dzikich zwierząt czy zagrożeń spowodowanych przez najazdy zbirów. Głównym wrogiem gracza jest ekonomia i natura. Wątek ekonomiczny jest niezwykle wymagający – gracz musi bardzo uważnie organizować wioskę: stawiać nowe budowle, przydzielać mieszkańców do zadań: budowy czy pozyskiwania surowców. Seria błędnych decyzji może spowodować wymarcie wioski. Podobnie jak ostra zima, która jest w stanie przetrzebić magazyny i doprowadzić do głodu. Mimo, że nie rozwijamy wioski z myślą o zagrożeniu z zewnątrz, gra jest wymagająca, szczególnie na najwyższych poziomach trudności.  Gra nie posiada rozbudowanego samouczka, więc pierwsze kilka kwadransów będzie wiązało się ze stopniowym poznawaniem zasad rozgrywki, a w szczególności – modelu ekonomicznego. 

 

Banished to niezwykła gra niezależna. Mimo swojego dużego rozbudowania, została stworzona przez jednego człowieka. Mimo, że grę stworzył Polak, w dniu premiery, nie jest dostępna w polskiej wersji językowej. Twórca chce jednak cały czas rozwijać swój tytuł i daje dostęp do narzędzi modderskich, w tym takich, umożliwiających tworzenie lokalizacji językowych. 

 

Niestety, Banished nie posiada wersji próbnej. Gra jest dostępna do pobrania na stronie producenta oraz na Steamie. Cena nie jest niska – to 20 dolarów.

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0