WindowsGryBoulder Dash Remake

Boulder Dash Remake Windows download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Logiczne
Producent:
Marcin Liwak
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
3.6 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
1177

Nasza ocena:

Henryk Tur
5
Plusy:
  • Świetny gameplay
  • Wymagające zadania
  • Mnóstwo plansz
Minusy:
  • Przeciętna grafika

Boulder Dash Remake to odświeżona wersja jednego z klasyków w historii gier wideo - wydanej w latach osiemdziesiątych gry Boulder Dash. Gra została przystosowana do nowszych komputerów, posiada lepszą grafikę i nowe elementy świata gry. 

 

Gameplay wydaje się banalnie prosty – na każdej planszy musimy zebrać określoną ilość diamentów, dzięki czemu otwieramy sobie przejście do kolejnej. Nie jest to jednak tak łatwe zadanie, jakby mogło się wydawać. Na każdej planszy znajdują się głazy – jeśli przechodzimy pod nimi, mogą spadać nam na głowę, powodując utratę życia. Od pewnego momentu pojawiają się przeciwnicy – zetknięcie z nimi to również strata. Niektórzy eksplodują po trafieniu głazem – wówczas oczyszczają nam kawałek planszy, co sprawia, że możemy dostać się do niedostępnych dotąd klejnotów. Poza tym mamy też magiczne murki – gdy głaz przeleci przez nie, zmienia się w diament. Jednak murek aktywuje się niespodziewanie i działa tylko przez chwilę, dlatego też musimy gromadzić głazy nad nim, jak szybko się da oraz pamiętać o wolnej przestrzeni pod spodem.

 

Kolejna rzecz w grze to lawa – rośnie ona powoli, a gracz musi „zamknąć ją” za pomocą głazów, co sprawi, że zmieni się w klejnoty. Jeśli nie zdołamy tego zrobić na czas, zamiast klejnotów otrzymamy kamienie. Ten tytuł to prawdziwe wyzwanie dla każdego. W tej wersji gry czeka nas ponad 300 wymagających plansz do przejścia! Nie ma wersji polskiej, ale zasady są banalne i zrozumiałe dla każdego. Jako, że Boulder Dash Remake  to produkcja dostępna za darmo w pełnej wersji i zajmuje niewiele miejsca, polecamy przetestować ją w praktyce.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0